Вбити уже не по-тихому, а по-чорному

«Свободі» оголосили війну – компроматами, наклепами, пасквілями… Чи дійде до фізичної розправи?..

Минулого понеділка відбулося судове засідання в адміністративній справі за позовом обласної ради до державного реєстратора про скасування реєстраційної дії, а фактично – про знищення нашої газети. Перед тим колектив редакції неабияк бентежився, бо ж досі не було відомо, чи закличе суд редакцію газети третьою стороною, а відтак, чи станемо ми учасниками процесу.

Зізнаймося, ми не покладали надії, що обласна рада таки відкличе вбивчий для газети позов, і не припиняли перемовини. Однак голову обласної ради не переконали наші аргументи.

Буквально за декілька годин перед початком судового засідання одне місцеве Інтернет-видання видало «на ура» гучну сенсацію під назвою: «Комунальну газету Тернопільської обласної ради приватизували люди Медведчука?».

Хто міг стати замовником та ініціатором викиду інформаційних помиїв, ми здогадуємося, причому, маємо достатньо підтверджень для того, аби звернутися у правоохоронні органи.

Приватизували газету не люди Медведчука, а трудовий колектив редакції – відповідно до законодавства про реформування державних та комунальних ЗМІ. Та з цим змиритися влада не може, бо не у її «золоті» руки потрапила газета.

Наступного тижня у Києві відбуватиметься Всеукраїнська нарада редакторів за участю Президента України Петра Порошенка. Нехай обласна рада не має сумніву: НСЖУ, колектив газети публічно донесуть до Президента усю правду про свавілля над свободою слова та свободою доступу до інформації у Тернопільській області. А ще – про нецивілізовані – «чорні» способи розправи над газетою.

Ми досі не знаходимо пояснення, чому так завзято, всупереч здоровому глузду і неабияким ризикам влада береться за знищення газети. Деякі ЗМІ мали аналогічні проблеми, бо йшлося про приміщення чи землю, якими користувалися редакції. Наша газета не має жодних перелічених матеріальних благ, за винятком «Волги», двадцятирічної давності, кількох старих столів та фізично і морально застарілих комп’ютерів.

Наш головний капітал – це ви, дорогі читачі. Насправді війна триває за ваші серця та душі. У рік виборів заволодіти читацькою аудиторією газети «Свобода» – це здобути карт-бланш у Тернопільській області. Це, мабуть, і пояснює  «надлюдські» владні потуги, які не мають нічого спільного із чітко визначеними законодавством функціями органу місцевого самоврядування.

Усвідомлюємо, що «Свободі» оголосили війну – компроматами, наклепами, пасквілями… Чи дійде до фізичної розправи?..

Між тим, на судовому засіданні суддя залучила редакцію третьою стороною у справі. Тож ми будемо захищатися. Як і минулого разу, підтримати нас прийшли журналісти, громадські активісти, читачі. Велика подяка усім за солідарність!

Колектив газети

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*