Повідомити новину

Поширити:

У  День Незалежності України у Збаразькому замку відомий український письменник Василь Шкляр презентував свій новий роман «Троща» про Українську повстанську армію на теренах Тернопільщини, а також про перемогу людини над обставинами і собою.
Свій виступ Василь Шкляр розпочав з таких слів: «Мій новий роман, який я називаю не моїм, а вашим, тернополяни, люди Тернопілля, читачі, бо ця книга про бандерівське підпілля, про тернопільських оунівців. Про  тяжкий 1947 рік, коли наші хлопці йшли до кінця, боролися за нашу незалежність. На той час вони не знали, що їх ідею, зміст якої у чотирьох словах – Українська соборна самостійна держава, підхоплять наступні покоління борців за волю України».
Ця ідея, за словами письменника, окреслює нашу мету: побудувати успішну, модерну, заможну Україну з національним обличчям, з нашою символікою та рідною мовою. У книзі «Троща»  автор показав усьому світові, що українці не змирилися з режимом і продовжують боротьбу за свою незалежність.
Щирість, відкритість і патріотизм письменника з великим українським серцем зібрали у залі багато поціновувачів його творчості й таланту. Про це наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, на запрошення якого Василь Шкляр приїхав до Збаража.
«Ми щиро вдячні вам, пане Василю, за те, що допомагаєте відкривати нові сторінки історії УПА на Тернопільщині. Особливо тепер ця тема для нас є дуже актуальною. Адже 2017 рік на Тернопільщині проголошено роком Української повстанської армії. Ми будемо відновлювати меморіали, могили, зокрема комплекс в Антонівцях для того, щоб показати правду про нашу історію. Наша мрія – екранізація «Трощі». Це також буде чудовою промоцією нашого краю. Водночас хочу наголосити: для всіх є очевидним, що кілька років тому, не взявши премію з рук Януковича, ви отримали премію від українського народу – велику повагу», – зазначив Степан Барна.
Голова обласної ради Віктор Овчарук зауважив, що жителі Тернопілля надзвичайно раді приймати  автора роману «Троща» і вірять,  що нова книга стане такою ж популярною, як «Чорний Ворон» чи «Ключ». Адже тема УПА близька нашим краянам, бо майже кожна родина мала стосунок до визвольних змагань минулого століття. 2017 рік обласна рада оголосила роком УПА в області та докладає усіх зусиль, щоб підтримати як учасників визвольних змагань, так і діяльність меморіальних центрів, а також зберегти пам’ятні місця, пов’язані із бойовими діями УПА.