Повідомити новину

Поширити:

Так запевняють у Міністерстві охорони здоров’я. Жодної смерті внаслідок вакцинації не зафіксовано.
Як раніше повідомляла «Свобода», у Тернополі після вакцинування померла шестимісячна дівчинка. На прес-конференції начальник обласної поліції Олександр Богомол повідомив, що у зв’язку з цим заведено кримінальне провадження. Експерти встановили, що смерть дитини настала від гострої дихальної недостатності. А що спричинило цей стан, і чи є зв’язок з вакциною, з’ясовуватимуть упродовж тривалого часу, оскільки на численні експертизи знадобиться кілька місяців.
Невдовзі по усій країні тимчасово заборонили вакцину для профілактики дифтерії, правця та кашлюку, вакцину для профілактики поліомієліту та пасту для перорального застосування. Про це повідомила прес-служба Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
Виробник цієї вакцини – Серум Інститут Індії ПВТ. ЛТД., Індія. Причиною цього став летальний випадок при застосуванні вакцини.
Буквально за лічені дні після того Міністерство охорони здоров’я оприлюднило заяву, що, за результатами розслідування, смерть тернопільського немовляти не пов`язана з імунізацією, і розпорядження про тимчасову заборону серії вакцин АКДП та ІПВ має бути скасовано.
Повідомляється, що Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками має відкликати раніше видане розпорядження про тимчасове вилучення вакцини Імовакс Поліо та вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку.
 
Регіональна група оперативного реагування надала результати розслідування летального випадку дитини в Тернопільській області, що збігався у часі із проведенням імунізації. Результати доводять відсутність причинно-наслідкового зв`язку між проведенням імунізації та смертю.
Експерти Держлікслужби не мали жодних фактів щодо того, що смерть дитини може бути пов`язана із застосуванням вакцини, тож видане розпорядження є необгрунтованим.
Також у МОЗ нагадали, що у лютому 2018 року Держлікслужба видала, а згодом скасувала розпорядження про тимчасову заборону вакцин БЦЖ. Аналогічна ситуація сталася у травні  з вакциною проти Гепатиту В.
Наразі Міністерство охорони здоров`я працює над удосконаленням порядку встановлення тимчасової заборони імунобіологічних препаратів, щоби уникнути подібних непорозумінь у майбутньому.
Україна показує позитивну динаміку у зниженні випадків дитячої смертності. Смертність дітей у віці до 5 років знизилась з 5491 випадку у 2010 році до 3610 випадків у 2016 році. Того ж 2016 року рівень дитячої смертності дітей до 1 року становив 2955 випадків. Це близько 8 смертей на день, і інколи трапляється так, що смерть дитини збігається з вакцинацією в часі. Усі випадки дитячих смертей були розслідувані, причина смерті встановлена. Жодної смерті внаслідок вакцинації не зафіксовано.
Водночас протягом 2017 року було проведено 1 361 776 щеплень. У тому числі – 120 584 дітям проведено щеплення проти поліомієліту (ІПВ), 192 004 проведено щеплення проти дифтерії, кашлюку та правця. Ці діти захищені проти небезпечних хвороб і смертей.
Вакцинація – єдиний засіб, що допомагає убезпечити дитину від інфекційний хвороб, що призводять до тяжких наслідків або смерті. Усі вакцини в Україні – безпечні, прекваліфіковані Всесвітньою організацією здоров`я та мають багаторічний позитивний досвід застосування.
 
Ольга КУШНЕРИК