В облдержархіві чекають на нові документи про Героїв України

Ще у 2014 році архівісти держархіву області зініціювали створення збірки документів про Героїв Небесної сотні та бійців з Тернопільщини, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції на сході України. Спочатку почали збирати документи про тернопільський Євромайдан зі стенду, що був встановлений на Театральному майдані. Так були зібрані малюнки, вірші, листівки, звернення, які увійшли у фонд. Окрему справу становлять світлини Ігоря Крочака про події цього періоду.

Тривав збір документів про уродженців Тернопільщини: Олександра Капіноса, уродженця с. Дунаїв Кременецького району; Ігоря Костенка та Василя Мойсея, уродженців с. Зубрець Бучацького району; Устима Голоднюка, уродженця м. Збараж; Назарія  Войтовича, уродженця с. Травневе Збаразького району, Тараса Слободяна, уродженця м. Тернопіль, Василя Аксенина, уродженця с. Литячі Заліщицького району.

На офіційному веб-сайті держархіву області створено рубрику «Героїка», в якій подано документи про Героїв Небесної сотні та про героїв АТО.

У державному архіві області триває збір відомостей та документів про мешканців області – Героїв Майдану та антитерористичної операції на сході України.

Наша мета – формування документальної збірки, що стане джерелом для вивчення сучасної історії нашого краю. Тому звертаємося до рідних, друзів, знайомих наших Героїв, всіх тих, хто може допомогти зберегти документальну пам’ять про них, з проханням передати на державне зберігання документи біографічного характеру, світлини, спогади, вірші, малюнки, листи що увійдуть до архівної збірки документів постійного зберігання.

Звертатися можна за адресами: 46000 м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, праве крило, 4 поверх, каб. 455, контактний телефон (0352) 52-25-63, е-mail:vfnafd_archive_te@arch.gov.ua ; 46000 м. Тернопіль, вул. Сагайдачного, 14, е-mail: archive_te@arch.gov.ua

 

 

Оксана СУЛИМА,

головний спеціаліст відділу інформації та використання документів

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*