Повідомити новину

Поширити:

І якщо торік ця культура займала на Гусятинщині 92 гектари поля, то нинішнього року працівники агрохолдингу «МРІЯ» зберуть її уже з 634 гектарів. А наступного року  під цю культуру планують відвести понад 2 тисячі гектарів.
Про це та інше йшлося під час прес-туру для  журналістів  у Хоросткові, Васильківцях,  Вільхівчику Гусятинського району.
Спочатку відвідали елеватор, насіннєвий завод, змішувальну станцію, склад зі зберігання запчастин, далі поїхали на картопляні поля «МРІЇ», оглянули картоплесховища, куди найближчим часом надійде цьогорічний врожай картоплі.
Як розповів начальник управління зберігання готової продукції агрохолдингу «МРІЯ» Сергій Зимний,  нинішнього року в компанії  вирощують картоплю сортів Каррера, Сіфра, Євростарч, Романо, Вінета, Опал, Сюзанна.
Щоправда, цьогоріч аграріїв підвела  погода, навесні не дощило, а останнім часом, навпаки, заливає поля. Але тут у день нашого приїзду  розпочали копати бульби  раннього продовольчого сорту Каррера.
Напрямок у картоплярстві у «МРІЇ» наразі уточнюють, але орієнтуються на продовольчий, насіннєвий, чіпсовий і крохмальний. Відтак, наступного року, після значного збільшення картопляних полів,  на Гусятинщині запрацює крохмальний завод. Картопляні склади, які ми оглянули, уже готові до зберігання цьогорічного врожаю бульб. Картоплесховища місткі, капітально збудовані з дотриманням технології зберігання, спеціально обладнанні, використовуватимуть і в наступні роки.
Про те, що нинішнього року усі запчастини  на складі обліковано в єдину систему, розповів операційний директор агрохолдингу «МРІЯ»  Андрій Григоров. Нагадаємо, що після впровадження планшету агронома у компанії  активно запрацював також і планшет інженера. Саме з його допомогою оперативно вирішують проблеми з запчастинами.
Відтак планові затрати на ремонт становлять 80 відсотків, а на непланові, що є позитивно, лише  20. Бюджет щодо запчастин складають попередньо, окремі з них закуповують не в сезон, а завчасу, за нижчими цінами. Є й мотивація для ремонтників – вигідніше платити тоді, коли повторно не треба нічого ремонтувати. Тобто, ставку у  «МРІЇ»  роблять на якість ремонтних робіт, їх плановість.  А централізований облік запчастин та наявність планшету інженера – добра підмога і інженерам, і механізаторам, і ремонтникам.
Налагодили й роботу нової місцевої змішувальної станції. Централізоване змішування засобів захисту рослин від шкідників та хвороб здійснюють тут, а не на полі, як це було раніше.
Про  запуск і роботу змішувальної станції розповів начальник управління агрономічної експертизи агрохолдингу Олександр  Хмелюк.  Наразі вона працює у штатному режимі. Окупиться, як порахували фахівці,  за рік.
Про приготування робочих розчинів, їх якісні показники, віддачу на полі розповів старший агроном блоку «Центр» (кластер «Тернопіль») Микола Мельник. За його словами, тепер заправка оприскувача триває не 40 хвилин, як раніше, а всього 15.  Відтак збільшується виробіток гектарів, наявність станції спростила процес – не треба розчиняти хімікати на полі, їх привозять готовими до використання, покращилася і сама якість внесених засобів захисту рослин.
А директор елеватора та насіннєвого заводу у м. Хоростків Володимир Пацюрко розповів про господарку, яку очолює. Загалом у агрохолдингу «МРІЯ» є чотири елеватори.  Але елеватор у Хоросткові має виключно   насіннєвий напрямок господарювання. Тут працюють 20 працівників у три зміни.
Сюди привозять збіжжя-насіння безпосередньо з насіннєвих полів. Проте через дощову погоду нинішнього року понад 80 процентів врожаю довелося сушити. Сушарки на елеваторі майже не вимикали. Але після дотримання відповідних технологій усе насіння стане висококласним.
Відтак, поля «МРІЇ» цьогоріч засіють своїм якісним насінням озимих, а наступної весни у землю ляже своє насіння пшениці, ячменю, гороху, сої тощо. Насіння ж кукурудзи, картоплі закуплять лише у перевірених продавців.
Також на запитання журналістів відповідали директор з виробництва агрохолдингу   Ю. Піцик,  директор кластеру «Тернопіль» В. Тарчинський  та інші фахівці.
Галина ВАНДЗЕЛЯК
На фото:
операційний директор агрохолдингу «МРІЯ» Андрій Григоров
начальник управління зберігання готової продукції агрохолдингу «МРІЯ» Сергій Зимний
директор кластеру «Тернопіль» Віктор Тарчинський та старший агроном блоку «Центр» (кластер «Тернопіль») Микола Мельник
директор елеватора у м. Хоростків  Володимир Пацюрко
начальник управління агрономічної експертизи агрохолдингу «МРІЯ»  Олександр  Хмелюк