Урочистою ходою та мітингом-реквієм у Тернополі відзначили 100-річчя утворення ЗУНР

З нагоди 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки 1 листопада у Тернополі провели традиційний урочистий похід центральними вулицями міста, який завершився поминальним молебнем та покладанням квітів до меморіального комплексу «Могили Січових Стрільців» на Микулинецькому кладовищі. Разом із сотнями тернополян до велелюдної пішої ходи долучилося і міське, і обласне керівництво.

«Сьогоднішній день особливо важливий для нас, адже багато з цих борців за українську Незалежність поховані у Тернополі. Наше місто було столицею ЗУНР, коли українці змушені були відступити від Львова, а також на Тернопільщині відбулася і одна з найбільш успішних операцій захисників ЗУНР, – Чортківська офензива, – відзначає Сергій Надал. – Це ті приклади, на яких формується сильна та єдина українська нація і на чиїх прикладах звитяжної боротьби минулого постали герої сучасності, котрі захищають Україну. Тож згадаймо у цей день наших звитяжних пращурів. Вклонимося їм і подякуємо за подвиг минулого заради майбутнього».

За словами голови Тернопільської обласної ради, попри те, що ЗУНР проіснувала трохи більше восьми місяців, значення, вперше утвореної на Західноукраїнських землях незалежної держави, велетенське, як і вплив її на подальші історичні події.

«Не жаліючи власних життів, зунрівці боролись за суверенну Україну.   Десятки тисяч стрілецьких могил і сьогодні нагадують про звитягу та славу тих днів. Українська Галицька Армія зуміла діяти і проводити успішні військові операції, незважаючи на проблеми, з якими зіштовхнулася ЗУНР у перші дні. І через 100 років естафету від звитяжців прийняли нинішні патріоти – нащадки тих гордих лицарів листопадового чину! Борімося, працюймо заради України. Схилімо голову перед пам’яттю загиблих героїв, вшануймо живих!» – зазначив Віктор Овчарук.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*