Урочисто зустріли «богів війни»

Українське військо, мов з могили, встало,

Загриміло в бубни, в сурмоньки заграло,

Розгорнуло прапор сонячно-блакитний…

Прапор України! Рідний, заповітний!

 Вільну Україну не скують кайдани:

В обороні волі наше військо встане,

Заревуть гармати, закричать шаблі –

Не дадуть в наругу рідної землі.

 Від дощу, від грому оживе руїна,

Зацвіте квітками вільна Україна,

Творчий Дух народу із могили встане,

І здивують всесвіт лицарі-титани.

1917 р.  Олександр Олесь

…У липні 1915 року галичани зустрічали кіш Українських січових стрільців, який повернувся із Закарпаття. Про цей період згадував отаман коша, наш земляк зі Струсова Теребовлянського району Никифор Гірняк: «Масова поява стрільців в українських селах мала величезний вплив на настрій населення Галичини. Коли між селянами появилися їхні сини з відзнаками хоробрости на грудях, відбувався значний підйом національної свідомості. Це було надзвичайно зворушливо: в усіх присутніх сльози з очей лилися. Плакали молоді і старі, плакали стрільці, плакали дівчата та діти… Марширувало українське військо. Здавалося, що не плакати було не можливо – серце рвалося і сльози стискали горло…»

3 травня 2018 року з квітами і сльозами від зворушення й радості родичі, побратими, журналісти, духовенство та влада зустрічали півтори тисячі військовослужбовців 44-ї окремої артилерійської бригади, які повернулися на постійне місце дислокації із зони проведення антитерористичної операції. Воїни пройшли маршем центральними вулицями Тернополя до Театрального майдану…

«Не стрілець того чи іншого прізвища здобував честь і славу Україні, здобував її збірний дух нації, зосереджений у кількох сотнях Легіону УСС… братів, синів, що несли своє молоде життя в жертву вільній і незалежній Україні…»  – так писав про національну свідомість у рядах УСС Никифор Гірняк.

Минуло понад 100 років, а сказано, як про сучасність: бійці, волонтери, збірний дух української нації…

За героїзм, мужність і відвагу захисників відзначили нагородами, грамотами та подяками. Військовики сформували карту України, щоб вкотре нагадати: наша країна вільна, сильна, неподільна, а головне – єдина! Це зауважив і голова облдержадміністрації Степан Барна, який наголосив, що символом цієї єдності є також 44-та окрема артилерійська бригада.

– Саме завдяки ініціативі Президента України Петра Порошенка була відновлена 44-та окрема артилерійська бригада і військова частина у Тернополі. Понад 5 тисяч її військовослужбовців мужньо захищали українську землю від російського агресора. На жаль, серед особового складу є втрати. Захищаючи Україну, загинули 14 бійців. І кожен з них – це окрема рана на серці України, – зазначив Степан Барна.

Він зауважив, що війна з російським окупантом не зупинилася. Тому перед артилерійською бригадою стоять завдання провести злагодження, відновити сили і згодом повернутися на східний фронт, щоб здобути перемогу над агресором. Голова ОДА нагадав і про військові частини у Чорткові, Бережанах та Кременці, які теж відбудовуються.

– Дякую кожному солдатові, який зробив усе, щоб ми могли пишатися нашою армією, і дякую генералові Олександру Павлюку, командувачу оперативного командування ОК «Захід», за успішний процес формування  бригади, – звернувся до бійців та їхніх командирів голова ОДА.

Від імені депутатів обласної ради і від себе особисто із поверненням на місце постійної дислокації привітав військовослужбовців голова облради Віктор Овчарук.

– Дякую Господу, що ви повернулися живі та здорові. Світла пам’ять тим артилеристам, які поклали життя, боронячи нашу України від окупантів, – наголосив очільник обласної ради. – Ви виконали свій найголовніший обов’язок перед Вітчизною – берегли її від ворожого чобота, стримували російських окупантів. Вас називають богами війни, і це – недаремно. На ваших шевронах – слова великого Тараса: «Вогонь запеклих не пече». Це гасло мужніх, відважних і сильних козаків, справу яких ви продовжуєте. Низькій уклін за те, що завдяки вам ми тут, у тилу, маємо мирне небо, що наші діти не чують вибухів гармат. Нехай кожного постійно оберігає ангел-охоронець!

Ніби на підтвердження цих слів генерал Олександр Павлюк додав, що на луганському напрямку, де було зосереджено підрозділи 44-ї окремої артилерійської бригади, артилерія противника боялася відкривати вогонь, бо знала, що відразу надійде дуже точна й потужна відповідь.

Привітати захисників спеціально приїхала співачка Руслана.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*