Повідомити новину

Поширити:

В країні триває реформування медицини. Всі медичні заклади зазнають кардинальних змін та стають більш сучасними і зручними для пацієнтів. Не пасе задніх у цьому напрямку і Тернопільщина.
1 листопада у нашому краї побувала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Пані Уляна ознайомилася з роботою центру симуляційного навчання Тернопільського державного медичного університету та взяла участь у відкритті оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
«Нині у  Тернополі, а через місяць уже по всій вашій області запускається нова диспетчерська система швидкої допомоги, мета якої якісніше та оперативніше реагувати на виклики пацієнтів. Бо саме це найважливіша частина цілого ланцюга екстреної медичної допомоги, адже від першого виклику на «103» залежить дуже багато. Я хочу подякувати владі Тернопільської області за те, що відважилася створити зовсім нову українську систему. Вона – найкраща з усіх тих, які нині є в Україні, бо може переключитися на єдину систему взаємодії екстрених оперативних служб «112», щоб і пожежники, і поліцейські, і бригади екстреної медичної допомоги могли співпрацювати між собою. Хочу зазначити, що ця  система розроблена на доволі високому рівні, а тому дуже швидко розповсюдиться по всій Україні і відтак ми матимемо одну національну систему», – зазначила Уляна Супрун.
Також вона наголосила, що сьогодні на меті Міністерства охорони здоров’я України – створити єдину національну диспетчерську службу, щоб пацієнти, які живуть на межі двох областей, могли отримати допомогу від бригади, яка перебуває найближче до них, навіть якщо ця бригада з іншої області.
Нагадаємо, цей проект на Тернопільщині вдалося реалізувати за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Загальна кошторисна вартість – понад 7,5 млн грн.  Систему впровадила місцева компанія – ТОВ «Протекшн-груп».
У церемонії відкриття оперативно-диспетчерської служби взяли участь чимало високоповажних осіб. Зокрема народні депутати, вихідці з Тернопільщини, котрі одностайно підтримали медичну реформу. І, звісно, керівництво області: голова Тернопільської обласної адміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук та начальник управління охорони здоров’я Тренопільської ОДА Володимир Богайчук.
Вони повідомили Уляні Супрун, що на Тернопільщині в системі екстреної медичної допомоги залучено 1400 працівників, а це – 89 бригад.
«Саме тому першочергове завдання – зрозуміти, що насправді відбувається з машинами «швидкої», як вони пересуваються і наскільки вчасно можуть надати медичну послугу. Хочу зазначити, що відкриття оперативно-диспетчерської служби для нас є не тільки першим етапом інтеграції в систему національної програми «112»,  це також наступний крок до телемедицини (комплекс організаційних, фінансових і технологічних заходів, що забезпечують надання дистанційної консультаційної медичної послуги з використанням телекомунікацій, – ред.)», – акцентував Степан Барна.
Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук подякував в.о. міністра за позитивну оцінку та наголосив, що для нас сьогодні дуже важливо організувати надання екстреної медичної допомоги таким чином, щоб «швидка» могла приїхати до пацієнта, незважаючи на те, в якому районі чи населеному пункті він проживає.
«Реформою децентралізації передбачено, що гроші йдуть за пацієнтом, така ж ситуація і з «швидкими», які приїжджають на виклик, незалежно від прописки тих, хто їх викликає. Гадаю, що поєднання сімейної медицини та екстреної допомоги дасть кращі результати щодо лікування пацієнтів та збереження їх життів. Тому й надалі сподіваємося на підтримку міністерства стосовно розвитку медицини у Тернопільській області», – підсумував Віктор Овчарук.
Уляна Супрун додала, що Міністерство охорони здоров’я України співпрацює з Тернопільським державним медичним університетом у напрямку створення у Тернополі центру підготовки професіоналів екстреної медичної допомоги. Це – навчання для диспетчерів, водіїв, екстрених медичних техніків,  фельдшерів, парамедиків і  лікарів, які працюватимуть у відділеннях екстреної допомоги.
Також пані Уляна наголосила, що в нацперелік планують внести всі ліки, які обов’язково мають бути в кожній бригаді медичної допомоги. Забезпечити цими ліками «швидкі» буде обов’язком влади.
Голова Тернопільської ОДА повідомив, що на Тернопіллі це питання вже вирішене, оскільки весь пакет повного медикаментозного забезпечення вже закупили. До того ж щороку з обласного бюджету надають чотири мільйони гривень на повне укомплектування медичними засобами 89 «швидких» області.
Зоряна ДЕРКАЧ