Українські реалії: і на той світ треба ставати…. у чергу

 У маршрутці молодик сидів поруч зі мною і нервово крутив між пальцями коробку цигарок. Зиркнувши на застереження «Нікотин вбиває», я напівжартівливим тоном,  аби не образити,  промовив: «Себе вбиваєш? Ліпше б півста грамів вихідного дня після обіду…». На обличчя сусіда лягла тінь гіркої посмішки: «І без того не обійдеться… Скорше б та катавасія закінчилася. Три дні по колу ганяють!».

Це був голос людини, яка потрапила в біду. Делікатно уточнив, що ж трапилося. Познайомилися. Висловивши своє співчуття  з приводу однієї з реалій, які свідчать про неймовірні поневіряння українців в Україні, я порадив: «Зі своєю бідою ділися, Михайле, бо «закопаний у собі» негатив також вбиває».

Він розповів про пожежу у с. Сапанів, під час якої згорів його 38-річний брат Сергій Костів. Не знала родина, що з 15 березня в Україні задіяно «оптимізовані» правила поховання. «Нам довелося везти тіло Сергія на експертизу до Тернополя, – бідкається Михайло. – Слідчий, суд, аби дозвіл на експертизу дали… Дозволу три дні нема. Засідання ніби сьогодні, якщо суддя знайде час…».

Ось вони, результати ухвалення сумнозвісних «поправок Лозового» до Процесуального карного кодексу України, які нардеп від РПЛ розхвалював у Facebook! Експерти застерігали, що ці зміни ускладнять роботу слідчих і суддів, призведуть до додаткових затрат, завалять суди клопотаннями.

 

З огляду на низку аргументів група парламентарів підготувала законопроект, який мав зупинити дію скандальної поправки нардепа Андрія Лозового щодо поховання померлих. Однак Верховна Рада його не ухвалила – забракло 12 голосів. Тому й доводиться брати дозвіл на експертизу навіть у випадках, коли людина померла вдома природною смертю, і криміналом «не пахне»…

Деякі обставини смерті Сергія Костіва, можливо, мають встановити експерти, однак чи ж обов’язково везти тіло померлого до Тернополя? А якщо б трагедія сталася узимку й автотрасу до обласного центру перемело, що тоді?..

Тетяна Острікова та деякі інші парламентарі певні, що повторне голосування за очікуваний «маленькими українцями» законопроект таки відбудеться. Коли ж? На часі – пора відпусток, і втомлені «виснажливою» працею нардепи замовили квитки на Мальдіви, Сейшели чи ще кудись…

Тарас-Андрій БАГНЮК,

член НСЖУ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*