Учителі фізики навчалися у лабораторії ManLab у Києві

У лабораторному комплексі наукового центру Малої академії наук України відбувся навчальний тренінг «Організація навчально-дослідницької діяльності учнів з використанням наукового та інженерного підходів» у рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Впровадження інноваційних освітніх технологій у системі МАН». У тренінгу педагоги із Київської, Сумської та Тернопільської областей, серед яких і  вчитель фізики комунальної установи обласної ради «Теребовлянський  начально-виховний комплекс» Ю.Семків.

Протягом трьох днів педагоги отримали максимум інформації про сучасне освітнє середовище, поглибили знання про інноваційні методики викладання і можливості нового навчального обладнання, а також спробували розробити нестандартні роботи дослідницького характеру.

1

Попрактикуватися у використанні цього обладнання учасники тренінгу змогли під час виконання дослідницької роботи з визначення показника заломлення рідин методом циліндричної лінзи. Ще одна практична робота полягала в дослідженні властивостей рідкої лінзи за допомогою цифрового мікроскопа або ж додатку для смартфона, який моделює роботу цього приладу.

Старший науковий співробітник відділу дидактичного моделювання НЦ «МАНУ», кандидат педагогічних наук Наталія Поліхун розповіла педагогам про різноманітні шляхи залучення школярів до дослідницької діяльності: міжнародні конкурси, пошукові проекти, стендові презентації тощо.

Після цього фізики опанували програму Tracker для дослідження механічних рухів, дізналися про застосування цифрових вимірювальних комплексів у викладанні природничих дисциплін і провели дослідження світлових явищ з їх використанням, розібралися з функціоналом платформи «Віртуальний STEM-центр» і ознайомилися з роботою з моделювання й дослідження явища радіоактивного розпаду, яку розробив науковий співробітник НЦ «МАНУ» Артем Атамась.

Окрім того, учасники тренінгу отримали інформацію про сучасні методи астрономічних досліджень у школі, методичні розробки з астрономії, виконані в Малій академії наук, і спеціалізовані комп’ютерні програми для обробки астрономічних зображень.Додатковим «бонусом» для вчителів стала зустріч із науковим співробітником НЦ «МАНУ» Євгеном Пащенком, який ознайомив усіх охочих з МАНівською колекцією метеоритів.

Значний резонанс викликав круглий стіл, присвячений сучасним тенденціям в освіті. Під час жвавої дискусії педагоги ділилися думками про шляхи професійного розвитку в умовах глобального динамічного світу.

Наприкінці тренінгу на фізиків чекало практичне завдання: створити дослідницьку роботу з використанням будь-якого обладнання, наявного в арсеналі «МАНЛаб», описати її та розмістити на порталі «Віртуальний STEM-центр Малої академії наук України»Впоравшись із фінальним випробуванням, вони отримали офіційний сертифікат про підвищення кваліфікації. За відгуками учасників, за цей час вони здобулинабагато більше корисної інформації, аніж у звичайній системі професійної підготовки.

http://tergimnazia.ucoz.net/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*