Повідомити новину

Поширити:

Відбулося засідання ради підтримки учасників антитерористичної операції. У ньому взяли участь голова ОДА Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук,  секретар Тернопільської міської ради Віктор Шумада, учасники АТО, громадські активісти, представники управлінь та відділів ОДА, виконавчого апарату обласної ради, керівники медичних закладів.
Присутні обговорили використання коштів за 2017 рік на реабілітацію, надання медичних послуг: лікування, протезування, обстеження учасників АТО. Також присутні почули звіт про використані кошти відповідно до обласної комплексної програми соціальної підтримки малозахищених верств населення «Турбота».
За словами начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимира Богайчука, від початку проведення антитерористичної операції за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я області звернулися 2151 учасник АТО (24 – поранених), з них госпіталізовано 960 осіб.
– В області створено центри з надання кваліфікованої медико-психологічної допомоги із широким комплексом реабілітаційних заходів на базі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні – денний стаціонар психіатричного профілю і Тернопільського обласного наркологічного диспансеру. Також для реабілітації учасників АТО в обласному наркологічному диспансері виділено 35 ліжок. Тут загалом проліковано 424 особи, за 2017 рік – 194 особи. В області, крім зазначених закладів, медико-психологічна допомога надається і на базі Заліщицького госпіталю ветеранів війни, Більче-Золотецької лікарні реабілітації, Микулинецької фізіотерапевтичної лікарні реабілітації, – наголосив Володимир Богайчук.
Також він зазначив, що питання надання своєчасної медичної допомоги та проведення реабілітації учасникам антитерористичної операції перебувають на особистому контролі у керівників закладів охорони здоров’я та начальника управління охорони здоров’я ОДА.
Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна під час засідання звернув увагу учасників АТО на створення та розвиток кооперативів, адже держава підтримує такі ініціативи. Зокрема, з державного бюджету на розвиток тваринництва спрямовано 4 мільярди гривень.
– Тобто будівництво тваринницького комплексу, стайні, придбання обладнання можна компенсовувати за рахунок держави. Ще один напрямок – розвиток кооперативів із вирощування садів і ягідників. Відповідно до запропонованих змін, держава надала 1 мільярд гривень на розвиток кооперативів, – зауважив Степан Барна. -Тому, якщо хтось вирішить створити кооператив, то може отримати державну підтримку на його розвиток у межах 3 мільйонів гривень. Гроші надійдуть лише тоді, коли кооперативи будуть юридично зареєстровані. Прошу скористатися цією нагодою, адже тим, хто живе у селі, важче знайти роботу, а кооперативи, тваринницькі комплекси допоможуть отримати ресурс із державного бюджету та створити всі умови, аби люди не виїжджали за кордон.
Голова обласної ради Віктор Овчарук наголосив, що на програми підтримки учасників АТО та членів їх родин обласна рада спрямовує значні кошти. За потреби фінансування збільшуватиметься. За його словами, Тернопільська обласна рада приділяє значну увагу питанням надання допомоги учасникам АТО і членам їх сімей, сприяє вирішенню їх проблемних питань.
– Так, затверджено Програму підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення АТО до 2019 року. До неї неодноразово вносилися зміни, відповідно до яких фінансування програми зросло більше ніж удвічі – із початкової суми 6,3 до 13,1 мільйона гривень. Усі кошти надані з обласного бюджету, – зазначив Віктор Овчарук.
Цього року заплановано спрямувати 3,8 мільйона гривень для матеріальної підтримки членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції, вирішення соціально-побутових потреб учасників АТО. Це на півтора мільйона більше, ніж у 2017 році.
У рамках програми врегульовано також питання компенсації вартості навчання за рахунок коштів обласного бюджету дітям з сімей учасників АТО, які здобувають освіту на платній основі у комунальних навчальних закладах. Уже готуються зміни до програми задля того, щоб такі пільги поширювалися і на учасників АТО, які бажають навчатися.
Фінансова підтримка учасників АТО та членів їх сімей здійснюється також за рахунок коштів обласної комплексної програми соціальної підтримки малозахищених верств населення «Турбота», виконавцем якої є також і виконавчий апарат Тернопільської обласної ради. У 2017 році з фонду облради за зверненнями надано матеріальну допомогу 1021 особі (учасникам АТО та членам їх сімей) на загальну суму 3 мільйони 644 тисячі гривень. У грудні минулого року були внесені зміни до зазначеної програми. Це дасть змогу вже у 2018 році направити для надання матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей 6 мільйонів 392 тисячі гривень.