Повідомити новину

Поширити:

«Образ і слово Кобзаря у вишивці»  – ця акція, вважають її організатори,  стане черговим етапом популяризації соборності України.
Виставку вишитих творів відкрили у фойє адміністративного будинку обласної ради та ОДА. До нас вона прибула зі Львова. Діяла вона – до 3 серпня включно й далі помандрувала Україною.
Презентація галереї вишитих портретів Тараса Шевченка у проекті «Образ і слово Кобзаря у вишивці» зачарувала своєю красою і неповторністю.
Ідея проекту виникла у 2016 році. Його реалізували за задумом та ініціативою заслуженого майстра народної творчості з Полтавщини Григорія Кисіля, який розробив схеми для вишивання хрестиком портретів Кобзаря. Унікальність задуму у тому, що втілили його майже 80 вишивальниць з Полтавщини та Черкащини, які створили справжнє диво – 74 портрети нашого пророка та генія Тараса Шевченка та вишиті фрагменти з його творів. Зреалізували проект відома вишивальниця, майстриня фриволіте, активістка Шевченкового руху, член ВГО «Союз українок» Катерина Калініченко та її чоловік, волонтер, громадський діяч Григорій Калініченко. Вони є організаторами та координаторами експозиції.
Виставка відбувається за підтримки обласних громадських організацій «Союз Українок» та Товариства політичних в’язнів і репресованих.
Участь у відкритті взяли голова облради Віктор Овчарук та заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик.
 
«Вишивка та вишивання – то є генетична потреба українців, – сказав голова обласної ради Віктор Овчарук. –  Вишитий рушник є найбільш сакральним елементом самобутності нашого народу, генетичним кодом людини, сім’ї, нації. Ним сповивали новонароджене дитя, з ним виряджали у доросле життя синів та доньок. Рушник розстеляють перед нареченими на щасливе сімейне життя. Вишитими рушниками прикрашають образи та портрети Шевченка, які є у кожній хаті.
І саме вишитий рушник, який є одним із ідентифікаторів української нації, нині виконує ще одну важливу місію – єднає нашу державу від заходу і до сходу, від півночі і до півдня. Рушник єднання заснований у Тернополі. На ньому мають бути вишивки з традиційним орнаментом усіх областей України та Криму, а також вишиття з 25-ти країн, де компактно проживають українці. На 12-ти метрах уже позначені Тернопільщина, Франківщина, Канада, Польща і Німеччина.
Нехай легко кладуться взори усім нашим вишивальницям. І нехай увесь світ ще раз переконається у різнобарв’ї та багатстві нашої нації. І нехай оберіг України нас єднає та оберігає!»
«Шевченко і вишиванка – це основи буття українців і поєднання їх в одному форматі, це повноцінний образ українського єства, – зазначив Юрій Юрик. – Дуже важливо, що цей захід відбувається на початку серпня. Це означає, що ми вшановуємо Кобзаря не тільки в день народження чи в день смерті. Ми користуємося його спадщиною. І підтверджують це вишиті портрети та вірші Тараса Григоровича. Велика подяка усім людям доброї волі, які долучилися до заходу. Я переконаний, що акція стане черговим етапом популяризації соборності України в світі!»
Під час відкриття виставки у Тернополі майстриня Віра Носенко передала рушник єднання України майстрині Катерині Калініченко.