У Товстенській ОТГ відкрили очисні споруди

У селищі Товсте Заліщицького району відбулось урочисте відкриття очисних споруд. В рамках проекту, втілення якого розпочали у 2016 році, проведено реконструкцію системи каналізації і збудовано біологічні очисні споруди.

«Це дуже важливий проект для нашої громади, в рамках якого були проведені комплексні роботи. Справа в тому, що в Товстому не працювала каналізаційна система. Ми вдосконалили проект, і він передбачав не тільки будівництво очисних споруд, а також і реконструкцію каналізаційної мережі. У центральній частині Товстого є багатоповерхові будинки, медичний та освітні заклади – ЗОШ І-ІІІ ступенів, музична школа, дитячий садочок «Горобинка», ліцей, лікарня. У 2016 році здійснили реконструкцію каналізаційної системи і підвели очисні комунікації до цих об’єктів. А в 2017 році почали будівництво очисних споруд», – розповів голова Товстенської об’єднаної територіальної громади Іван Проданик («Блок Петра Порошенка «Солідарність»).

Очисні споруди – це запорука не лише чистої води, а й здоров’я людей. Тому важливо забезпечити відновлення й функціонування очисних споруд у всій області. На цьому наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна під час відкриття біологічних очисних споруд у селищі Товсте. Активну роботу в цьому напрямку розпочали на Тернопільщині три роки тому (до цього очисні споруди функціонували лише в Тернополі – прим.), що стало особистою ініціативою очільника краю Степана Барни.

Він зазначив, що за період активної роботи в нашому краї побудували 10 очисних споруд, у які вклали близько 50 млн грн. «Вартість робіт в смт Товсте становить 8,5 мільйонів гривень, частина з яких – це кошти Державного фонду регіонального розвитку, а решта – співфінансування з місцевого бюджету. Я дякую всім, хто підтримує ініціативу щодо забезпечення Тернопілля чистою водою», – підсумував Степан Барна.

Як акцентував Іван Проданик, у Товстенській ОТГ заплановано ще низку інших заходів щодо поліпшення екологічного стану та благоустрою. «Серед першочергових завдань – проведення очистки русла річки Тупа, поділився голова Товстенської ОТГ. – Плануємо очистити став, що в центральній частині селища. Велику увагу приділяємо питанню благоустрою. Щоб організувати роздільний збір сміття, закупили баки для сортування відходів за видами матеріалів, розмістили їх на території селища Товсте. Питання благоустрою і екології дуже важливе не тільки в контексті здоров’я людей, а й безпосередньо пов’язане з облаштуванням інфраструктури. Плануємо очистити місцевий став, біля нього є центральний парк. Два тижні тому розпочали його реконструкцію за фінансової підтримки агрофірми НВАП «Ель Гаучо», впорядковуємо цю територію. Тут передбачено прокласти доріжки, встановити лавочки, освітлення, дитячий майданчик. Йдеться про облаштування повноцінної відпочинкової зони для сімейного дозвілля. Переконаний, що всі ці комплексні роботи поступово дадуть результат».

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*