У Тернополі виставили 110 портретів добровольців, які художник малював під кулями

4 грудня в «Арт-галереї» Тернополя відкрилася унікальна виставка «Портрети добровольців на війні».  Автор харківський художник, учасник-доброволець АТО Сергій Пущенко, показав жителям Файного міста, що воювати можна не тільки зброєю, а й пензлем.

Портрети бійців пан Сергій створив з натури у 5-му окремому батальйоні ДУК ПС та 5-му батальйоні УДА впродовж травня 2015 – квітня 2017 року. На картинах художника, які він писав олівцем чи олійними фарбами, зображені юні хлопці, досвідчені воїни і жінки-захисниці.

Як слушно зауважив на відкритті унікального доробку Сергія Пущенка ідеологічний референт НР «ДІЯ» Іван Сута, цими картинами митець увіковічив період української  історії, яку творить нинішнє покоління героїв.

Перед нами – портрети захисників Вітчизни, які належать пензлю митця, ім’я якого потрібно промовляти з великою повагою. Роботи автор писав у зоні бойових дій. Сергій Пущенко використав свій талант, аби увіковічити нашу боротьбу за волю, зазначив Іван Сута.

Серед зображених на портретах бійців жителі Тернопільщини можуть побачити і своїх земляків, які зі зброєю в руках захищають нашу державу. Художник зауважив, що на кожному з портретів добровольці залишили автографи.

Сьогодні я вперше презентую жителям Тернопілля свій творчий доробок, ідея створення якого виникла спонтанно. Ці портрети творив із натури, а не з  фотографій, як правило, за один сеанс, лише кілька довелося завершувати наступного дня, — розповів Сергій Пущенко.

Ще на початку бойових дій на сході України наш товариш виявив ініціативу написати портрети хлопців-вояків. «Запрошував багатьох, проте не кожен хотів «світитися» на картинах. Тому частина добровольців відмовлялися позувати. Ми тоді ще один одного навіть на прізвища не знали. Стосовно мого портрета, який намалював пан Сергій, то скажу, що я там дещо грізний. Мені здається, що у житті я добріший. Мабуть, таким мене побачив автор, — поділився Андрій Дупак (позивний «Кум»).

Також під час відкриття виставки виступили громадський діяч Євген Філь, координатор Рівненського обласного осередку “Державницької ініціативи Яроша» Роман Коваль, добровольці Валерій Чоботар («Гатило»), Юрій Заблоцький («Самітник») та ін.

Виставка, яку презентував виховний відділ УДА за сприяння Спілки художників, а також добродіїв Василя Деревляного і Михайла Ракушняка,  діятиме до 22 грудня.

Анна СЕМЕНКІВ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*