У Тернополі в «Наукових пікніках» взяли участь близько півтисячі молодих науковців

27 травня в Тернополі відбулися «Наукові пікніки». Такий захід у місті проводять уже 6-й рік поспіль. Цього року взяли участь близько півтисячі людей різного віку. Більшість команд, а їх було 40, продемонстрували досліди на тему «Вода».

– Обрали цю тему, бо хотіли показати, що можна зробити безліч різних експериментів з водою, льодом. Для цього не потрібно купувати дорогі матеріали чи реактиви. Прості експерименти, досліди з водою можна проводити з хімії, фізики, біології, – каже координатор «Наукових пікніків» у Тернопільській області Христина Білінська.

Метою проекту є формування новітньої наукової еліти. Тому до «Наукових пікніків» традиційно долучаються середні та вищі навчальні заклади міста. Команда Тернопільської ЗОШ № 13 імені Андрія Юркевича продемонструвала кілька дослідів, серед них – зцілення ран за допомогою водних розчинів.

– На «Наукових пікніках» ми робили кілька експериментів, наприклад, хімічний калейдоскоп – як змінюються кольори. Також робили досліди з водними розчинами, які зцілюють рани. Фарбували квіти різними кольорами. Робили досліди із цукерками – наочно показували, наскільки барвники є шкідливими. Дітям це все дуже цікаво, – каже вчитель хімії Тернопільської ЗОШ № 13 імені Андрія Юркевича Ліна Ратинська.

Як сучасні науково-технічні досягнення можна успішно застосовувати в аграрній сфері, про це відвідувачі заходу дізналися у науковому куточку  агрохолдингу «Мрія», де було презентовано техніку, яку агрохолдинг використовує для повітряного моніторингу стану посівних площ.

– Це – безпілотний літальний апарат та квадрокоптери. Дрони використовуємо вже кілька років, а літак – з цього року, досліджуємо його можливості. За один виліт він надає інформацію з великої площі, може перебувати в повітрі дві години, оснащений двома високоякісними камерами, які знімають не тільки у видимому діапазоні, а також в ближньому інфрачервоному. Це дає змогу на основі отриманих даних здійснити глибокий аналіз про стан рослин на полі, – каже фахівець із геоінформаційних систем та віддаленого зондування агрохолдингу «Мрія» Вадим Новічков.

Організатори «Наукових пікніків» зазначають, що цьогоріч вперше за шість років більшість дослідів представили тернопільські науковці. А це є позитивним сигналом щодо розвитку цієї сфери в області. На початку червня команда науковців з Тернополя їде в Польщу, щоб  продемонструвати досліди.

Тамта ГУГУШВІЛІ

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*