Повідомити новину

Поширити:

Методи бюджетування, які здатні підвищити ефективність управління місцевими фінансами, – тема науково-практичної конференції, яка нещодавно відбулась у стінах Тернопільського національного економічного університету.
Загалом до заходу долучились більше сотні учасників: голови об’єднаних територіальних громад Тернопільщини, адміністрація вишу, професорсько-викладацький склад факультету фінансів, працівники казначейської служби та студенти.

– Надзвичайно приємно повідомити, що співпраця нашого економічного університету з Державною казначейською службою триває вже більше 10 років. Отож наші студенти мають право проходити практичні заняття в органах державного казначейства. Крім того, ми часто проводимо подібні науково-практичні заходи. Зокрема, сьогоднішня конференція має показати як нашим студентам, так і керівникам об’єднаних територіальних громад, що перехід на нові програмно-цільові методи функціонування державних і публічних фінансів не є складним, – зазначив ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий.
З Києва на науково-практичну конференцію приїхала й голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз, яка детальніше пояснила про програмно-цільовий метод бюджетування та вдосконалення основних механізмів із застосуванням новітніх сервісів.
– Дуже рада сьогодні перебувати у стінах альма-матер. Хочу зазначити, що це перший захід такого формату й перша область, яка об’єднала науковців, органи місцевої влади і казначеїв. Пишаюся, що цією областю є саме Тернопілля. Сподіваюся, що ми разом з вами обміняємося думками й досвідом, а головне – обговоримо наявні проблеми. Навколо нас існує надзвичайно багато цікавої та корисної інформації, зокрема, у сфері публічних фінансів. Наше завдання – навчитися правильно нею користуватися. Ми тісно співпрацюємо з ТНЕУ – проводимо курси підвищення кваліфікації, організовуємо спільні конференції. Сподіваюся, що сьогодні звучатиме і критика, адже саме конструктивна критика дає нам можливість ефективно працювати й вирішити проблеми, які існують, – розповіла Тетяна Слюз.
Також на відкриття конференції прибуло й керівництво міста й області.
– Я вітаю всіх учасників із відкриттям сьогоднішньої науково-практичної конференції. Тематика цієї події є дуже актуальною, адже основа державної політики – це формування бюджету. Саме від того, як буде формуватися бюджет, залежить розвиток нашої країни, а програмно-цільовий метод орієнтований саме на такий результат. Сьогодні він застосовується як на державному, так і на місцевому рівнях. З його допомогою ми можемо побачити ефективність і результативність використання коштів шляхом проведення оперативного моніторингу й оцінки виконання бюджетних програм, – наголосив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.
Конференція проходила в форматі «круглого столу». Підписали Меморандум про співпрацю у сфері підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами територіальних громад між Тернопільським національним економічним університетом, Державною казначейською службою України та Тернопільською обласною радою.

Тетяна ВІТЕНЬКО