Повідомити новину

Поширити:

До заходу, який відбувся 11 липня, долучилися митрополит Тернопільсько-Зборівської УГКЦ Василій Семенюк, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук.
Експозиція присвячена двом великим особистостям, які творили історію Української держави та греко-католицької церкви – Патріарху, Верховному архієпископу Йосипу Сліпому та політичному діячеві, одному з провідників ОУН Ярославу Стецько.
Про те, що Йосип Сліпий відвідував громади у різних країнах світу та об’єднував українців, розповів митрополит Тернопільсько-Зборівської УГКЦ Василій Семенюк. Він наголосив, що Патріарх згуртовував український народ навколо Церкви, щоб врятувати від асиміляції.
«Думаю, що цей музей буде наукою для нашої молоді і кожен з нас візьме щось для себе, а найбільше – сильну віру. Йосип Сліпий був незламним чоловіком, твердим у своїх переконаннях та вірі. Чого не зламали нічні допити кадебістів, етапи. Він витерпів, бо йому матуся плекала у серці сильну віру до Бога. Нам усім і нашій молоді, нашим українським матерям потрібно вчитися, як виховувати своїх дітей», – зазначив Василій Семенюк.
2017 рік – Рік пам’яті Патріарха Йосипа Сліпого. За словами голови Тернопільської ОДА Степана Барни, саме постать Патріарха і духовного наставника всього світового українства є прикладом боротьби нашої Церкви за легалізацію і відродження у 1989 році.
«Церква понесла багато втрат за десятки років переслідування – сотні депортованих священиків з Тернопільській області, щонайменше половина з яких не повернулася живими. Головна ідея була – знищити Українську греко-католицьку церкву, яка стала основою боротьби за незалежність. Тому, відновлюючи пам’ять про Церкву і її внесок, ми згадуємо Йосипа Сліпого, який має бути прикладом для наслідування», – наголосив очільник Тернопільщини.
Також Степан Барна згадав про священиків, які разом з українськими захисниками перебувають на сході України, дбають про їхній духовний стан та віру в перемогу.
Як зазначив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук: «Цей рік Тернопільська обласна рада оголосила на Тернопільщині Роком Патріарха Йосифа Сліпого з нагоди його 125-річчя. Цього року виповнюється 75 років з часу створення УПА. І цей рік також є Роком УПА на Тернопільщині. Окрім цього 105 років виповнилося провіднику ОУН Ярославу Стецьку. Нещодавно відзначали 110 років з дня народження Романа Шухевича. Ці визначні особистості присвятили своє життя боротьбі за незалежність держави, незалежність Церкви. Історія нашої держави побудована на боротьбі  за волю та  бажанні бути господарями на своїй землі.  Стіни цих казематів пам’ятають нескорених духом зв’язкових, упівців, тих, хто повстав проти системи. ХХІ століття показало, що дух волі, дух свободи  панує у душах нового покоління – Євромайдан, революція Гідності, війна на сході. І покладені на вівтар життя новітніх Героїв. Маємо пам’ятати кожну сторінку нашого літопису, кожен факт – адже без знання минулого не може бути майбутнього».
Про велику роль Ярослава Стецька в історії українського народу наголосив колишній політв’язень, громадський діяч Ігор Олещук. «Ярослав Стецько – політик, теоретик українського націоналізму, цінний діяч українського націоналістичного руху. З молодих літ долучився до громадської роботи, активно працював у «Просвіті». Коли створилася організація українських націоналістів, то був у її перших рядах, а в 1931 році очолював юнацьку організацію українських націоналістів. Був тричі арештований. Згодом став першим заступником голови ОУН. Він побував у багатьох країнах Західної Європи, Азії, Австралії, країнах Північної і Південної Америки, влаштовуючи пікети, демонстрував світовій громадськості усю правду про Радянський Союз. На жаль, його життєвий шлях ще повністю не досліджений, тому перед істориками багато роботи, аби розповісти усім про легендарну постать Ярослава Стецька», – зазначив Ігор Олещук.