«У нашім раї на землі»

Під такою назвою до 205-ї річниці з дня народження великого українського поета Тараса Шевченка в музеї Богдана Лепкого відкрилася виставка заслуженого художника України Миколи Шевчука. 

Він – митець, волонтер, педагог, патріот своєї землі.  «Я завжди формую експозицію з різнопланових картин, щоб кожен міг щось знайти собі до душі. Це, напевне, через те, що намагаюся любити всіх, гарно до всіх ставитися, дарувати щиро свою душу всім, кого знаю. І тим, хто може оцінити мою роботу, і тим, хто не дуже розуміється на мистецтві», – зазначає художник.

І справді, на полотнах Миколи Шевчука відображена любов до України, її мальовничість, краса,  історія нашого народу. Це – художні роботи, в яких бачимо віддзеркалення тривог і радості, надій і сподівань, високий мистецький злет душі художника.

Захід розпочали юні поціновувачі мистецтва, другокласники Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 разом зі своїми наставниками Т. А. Дубіч і Л. С. Даньків. Своєю щирістю та безпосередністю діти захопили усіх присутніх, які в унісон з ними і декламували вірші Шевченка,  і співали пісню «По діброві вітер віє». Також школярики подарували на згадку художнику власноруч виготовлений та проілюстрований «Кобзарик», чим до сліз зворушили митця. «Сьогодні був, ніби, дійсно в Раю, коли в зал засипались Котигорошки, Марічки, Оленки у вишиванках. Читали Шевченка, співали пісень на його вірші… Від того розм’як, як замішаний хліб біля печі… Виявляється, як мені мало потрібно для щастя – таких глядачів. Найдорожчі гості, ради яких варто дбати про наш спільний дім, Україну. Бог і вони нас, дорослих, судитимуть… Будьмо свідомими та не байдужими до сьогодення, щоб нас в сім’ї вольній та новій вони пом’янули колись не злим, тихим словом. Майбутнє – вони. Їхні душі потрібно плекати, щоб виросли з Богом та Україною в серці», – сказав художник.

Високо оцінили мистецький талант Миколи Шевчука та щиро вітали з відкриттям восьмої персональної виставки «У нашім раї на землі» побратими митця: народний художник України Богдан Ткачик, заслужений художник України Олег Шупляк, заслужений діяч мистецтв України Михайло Кузів, заслужений журналіст України Олег Снітовський.

Приємним дарунком для художника та присутніх стали пісні у виконанні жіночого вокального тріо «Вишневий цвіт» районного будинку культури (кер. заслужений працівник культури України З. Головацький).

Директор музею Б. Лепкого Ірина Ухман привітала художника з відкриттям персональної виставки, подарувала йому нові видання музею: повість Богдана Лепкого «Під тихий вечір» та «Духовна скарбниця краю. Музей Богдана Лепкого», а також вручила подяку за плідну співпрацю та поповнення музейного фонду мистецькими роботами, що служитимуть справі духовного виховання майбутніх поколінь українців.

Завершальним акордом святкового заходу стала поезія Богдана Лепкого у виконанні багаторазової переможниці конкурсу читців творів письменника Вікторії Ковальчук.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*