Повідомити новину

Поширити:

Власне, реалізація проекту дала змогу запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, санітарно-епідеміологічним ускладненням, попередити забруднення водоносних горизонтів, а також поліпшити природно-екологічного середовища у селищі. Участь у відкритті очисних споруд взяв голова ОДА Степан Барна.
Очільник області наголосив, що питання очисних споруд для Тернопільщини є дуже важливим і серйозним. Адже, якщо буде чиста вода – будуть здорові люди.
– Коли два роки тому я став головою обласної адміністрації, то звернув увагу на проблематику очисних споруд. Станом на квітень 2015 року на території області діяла лише одна очисна споруда в Тернополі. Сьогодні ж ми спостерігаємо зовсім іншу картину. Зокрема, що стосується об’єкта в Микулинцях, то за його допомогою щодоби можна очищати близько 150 кубічних метрів стоків. Очевидно, що раніше всі ці стоки потрапляли в річку Серет, а також осідали в підшкірних водах. Внаслідок цього у людей, які споживали таку воду, виникали проблеми зі здоров’ям, – зауважив Степан Барна.
При цьому він зазначив, що за два роки в області запустили очисні споруди в десяти населених пунктах. І цей процес буде продовжуватися. Позаяк такі очисні споруди мають побудувати в себе усі без винятку об’єднані територіальні громади.
– Нині наше завдання полягає в тому, щоб за рахунок держави простимулювати органи місцевого самоврядування зайнятися цією проблемою. Власне, цього року ми поставили собі за мету – щонайменше 20 млн грн спрямувати на реконструкцію і перезапуск очисних споруд у Тернопільській області. Гадаю, це буде найкращим прикладом того, як можна боротися за здоров’я людей та робити екологію чистою, – наголосив Степан Барна.
Будівництво очисних споруд Микулинецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації завершилося наприкінці 2016 року. У 2017-му ж відбувалися лише пусконалагоджувальні роботи. Цей проект фінансувався з двох джерел: з Державного фонду регіонального розвитку та з місцевого бюджету. Зокрема, з Державного фонду регіонального розвитку спрямовано понад 3 млн грн, 1,5 млн грн – з позабюджетних коштів. Про це зазначив під час відкриття очисних споруд у Микулинцях Теребовлянського району начальник управління капітального будівництва Тернопільської ОДА Віктор Кузяк.
За його словами, з цього об’єкта розпочалася співпраця управління капітального будівництва з рівненською фірмою «Комфорт-Еко».
– Це – очисні споруди європейського рівня. Під час їх будівництва було втілено новітні технології, використано інноваційний підхід до роботи. У Микулинецькій лікарні очисні споруди були й раніше, але застарілі і вже не придатні для використання. А новий об’єкт має гарантію на 20 років. До них потрапляють стоки не лише з лікувального закладу, а й з двох багатоповерхівок, які розташовані поруч, – зауважив Віктор Кузяк.
Водночас, як додав директор фірми «Комфорт-Еко» Віктор Омельчук, нині в Україні триває переведення очисних споруд на енергозбереження. А ці споруди мають значно меншу площу, ніж класичні. Крім того, використання нових комплектуючих та іноземного обладнання дає можливість зменшити електроспоживання, а відтак – зменшити тарифи. Використання ж блоків зневоднення взагалі дає змогу відмовитися від мулових майданчиків і зменшити тим самим санітарну зону.
Головний лікар комунальної установи Тернопільської обласної ради «Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Зіновій Ясеник наголосив, що микулинецька вода має лікувальні властивості.
– У нашому медзакладі головним лікувальним фактором є сірководнева вода і місцеві торфоболота, що в поєднанні із фізіотерапевтичними процедурами, лікувальною фізкультурою, масажем, кліматотерапією є унікальним співвідношенням для відновлення функцій організму. Відповідно, наша вода також дуже корисна для воїнів. За рік в середньому у лікарні реабілітації проходять лікування до сотні учасників АТО. Ця вода має властивість відновлювати кровопостачання і нервацію, а якраз з ними й пов’язані усі хвороби. Воїни АТО лікуються безкоштовно.
Те, що у Микулинецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації вдалося побудувати і запустити в дію очисні споруди, має дуже важливе значення. Бо без них лікарня не мала б права на спецводокористування. А спецводокористування – це мінеральна вода, за допомогою якої проводять лікування. Саме тому і лікарі, і пацієнти щиро вдячні всім, хто долучився до такої важливої справи.