У Буцневі відбулася проща до чудотворної ікони

 

8 липня Архієрейську Святу Літургію в храмі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у селі Буцнів очолив високопреосвященний архієпископ та митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) у співслужінні священиків Великоберезовицького деканату. З нагоди паломництва вірним був уділений повний відпуст.

Чудотворна ікона Буцнівської Божої Матері створена у XVIII ст. та належить до двадцятки плачучих ікон України. 17 червня минулого року Святійший Папа Франциск через Апостольську пенітенціарію надав парафіяльному храму Непорочного Зачаття Пречитої Діви Марії с. Буцнів УГКЦ, де є чудотворна ікона, статус повного відпусту, який можна отримати тричі на рік, а саме: першої неділі після Різдва св. Івана Хрестителя, на свято верховних апостолів Петра й Павла (12 липня) та у празник Непорочного Зачаття Діви Марії (22 грудня).

 

На прощу до Буцнівської чудотворної ікони прибуло близько тисячі паломників із різних населених пунктів. Під час проповіді владика Василій наголосив на важливості пошанування Богородиці та розповів про чуда, які Діва Марія виявляла через свою чудотворну ікону в Буцневі. Божественну Літургію своїм мелодійним співом супроводжував хор парафії Пресвятої Трійці с. Озерна.

Настоятель храму о. Євгеній Кобильник подякував владиці, священикам та усім, хто взяв участь у прощі. Особливу подяку отець-настоятель висловив о. Олегу Гаху, настоятелю храму Святих верховних апостолів Петра і Павла с. Буцнів УПЦ КП, який разом із парафіянами взяв участь у відпусті. Після слів привітання відбулось освячення води та хода із копією чудотворної ікони навколо церкви.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*