У Буданівському лісництві провели спільні тренування з гасіння лісової пожежі

В державному підприємстві «Тернопільське лісове господарство» на території лісового масиву Буданівського лісництва проведено масштабне комплексне практичне тренування за участю працівників Микулинецького, Теребовлянського, Буданівського лісництв та спеціалізованих служб цивільного захисту з питань організації управління та дій сил у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пожежами в екосистемі.

З настанням потепління розпочався пожежонебезпечний період.

Спекотна погода зазвичай сприяє дуже легкому займанню сухої рослинності, навіть недопалок може спричинити пожежу велетенських масштабів. Гірша ситуація, коли громадяни свідомо підпалюють суху траву, часто-густо не розуміючи, яку загрозу такі дії становлять для лісових насаджень й екосистеми загалом. Із метою попередження пожеж у лісах області, працівники лісового господарства здійснюють профілактичні заходи, будуючи мінералізовані смуги, встановлюючи наглядну агітацію на протипожежну тематику, здійснюють патрулювання лісів щодо виявлення порушників правил пожежної безпеки та перекривають позапланові дороги. Також щороку лісівники спільно з рятувальниками проводять тренувальні навчання з гасіння умовних лісових пожеж.

Метою такого заходу є перевірка готовності до дій за призначенням усіх служб взаємодії під час ліквідації надзвичайної ситуації у лісових масивах, а також обмін досвідом у галузі забезпечення пожежної безпеки у лісогосподарських підприємствах.

Саме таку ситуацію змоделювали працівники лісгоспу та ДПРЧ-12 управління ДСНС України у Тернопільській області.

Далі тренування перейшли у практичну фазу, яка відбувалася в кілька етапів. За тактичним задумом, унаслідок необережного поводження з вогнем відпочивальників на території лісового масиву виникла низова пожежа кущових насаджень і трави. З’явилася реальна загроза подальшого поширення вогню лісом. Спершу ліквідацію проводять добровільні пожежні дружини та лісівники, які зупиняють низову пожежу. Далі у бій вступають пожежно-рятувальні підрозділи на автоцистернах, які за допомогою техніки долають пожежу.

Під час ліквідації пожежі, за задумом, були і постраждалі, тут свою роботу продемонстрували і бригади «швидкої», які своєчасно прибули на місце і надали невідкладну медичну допомогу.

За короткий час пожежу було локалізовано, а згодом і ліквідовано.

За інформацією прес-служби ДП «Тернопільський лісгосп»

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*