То коли і як загинув Гітлер? Чи помер?

Відомий тернополянам Володимир Бірчак, який працював завідувачем Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів, а згодом перейшов на роботу до Києва в архів СБУ та Центр досліджень Визвольного Руху, розповсюдив у Фейсбук сенсаційну новину.

За офіційною версією, Афольф Гітлер разом з дружиною Євою Браун наклали на себе руки 30 квітня 1945 року в Берліні. Їхні тіла спалили в саду рейхсканцелярії. Та якщо вірити недавно розсекреченим документам з архівів Центрального розвідувального управління США, загальновідома версія смерті лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера може виявитися хибною.

Серед розсекречених документів опинився рапорт інформатора американської розвідки від 10 жовтня 1955 року, в якому він повідомляє, що Гітлер після Другої світової війни втік до Латинської Америки.

У доповіді йдеться, що колишній есесівець Філіп Сітроен зустрічався з Гітлером у Колумбії приблизно раз на місяць, коли Сітроен виїжджав у відрядження до цієї країни з Венесуели.

Як доказ цих зустрічей інформатор отримав фото, яке було зроблено у колумбійському місті Тунга 1954 року. На ньому Сітроен сидить разом із чоловіком, схожим на Гітлера.

Зазначається, що колишній лідер нацистів переховувався у Латинській Америці під прізвищем Шріттельмайєр. Також інформатор повідомив, що у січні 1955 року Гітлер залишив Колумбію і поїхав до Аргентини. Про подальшу долю лідера німецьких нацистів наразі невідомо. Та світло на ситуацію можуть пролити все ті ж архіви.

Нагадаємо, що американська влада розсекретила 2891 документ із архівів ЦРУ, що стосуються вбивства екс-президента США Джона Кеннеді. Ще близько 300 документів вирішили наразі не публікувати на прохання федеральних агентств – вони попросили додатковий час на ознайомлення з матеріалами. Якщо потреби у секретності зазначених документів не буде, весь архів даних буде опублікований вже навесні – 26 квітня 2018 року.

До речі, 21 червня 2017-го 24 канал розповсюдив інформацію від Associated Press, що саме в Аргентині знайшли особисті речі Гітлера. У передмісті Буенос-Айреса агенти Інтерполу за рішенням суду увірвалися в будинок колекціонера. Під час обшуку їхню увагу привернула книжкова полиця, за якою виявився прохід у таємну кімнату. В ній було знайдено 75 предметів, які, на думку експертів, є оригінальними і свого часу могли належати високопосадовцям Третього Рейху, зокрема й Адольфу Гітлеру.

Експерти вже назвали знахідку найбільшою колекцією артефактів нацистської Німеччини в історії Аргентини. Колекціонер тримав у прихованій кімнаті портрет Адольфа Гітлера, набір ножів, пісочний годинник із нацистським маркуванням, статую-герб Третього Рейху, набір губних гармошок, лупу, якою користувався Адольф Гітлер, прилад для вимірювання голови (такими нібито визначали належність новонароджених до арійської раси) та багато іншого.

У виданні зазначають, що розповсюджувачем перерахованих вище предметів вважається Йозеф Менгеле, який проводив медичні досліди на в’язнях концтабору Освенцим. Щойно до суду за військові злочини почали притягувати високопосадовців Третього Рейху, Менгеле втік до Аргентини.

Насправді, підтвердити чи спростувати таку інформацію про Гітлера можна дуже просто. У російських архівах зберігаються шматки його щелепи, знайдені на місці самогубства. Їх можна порівняти з ДНК батька чи матері Адольфа, здійснивши ексгумацію залишків. Адже місця їх поховання відомі. І таким чином точно підтвердити, що труп, знайдений в Берліні в 1945 році, був Адольфом Гітлером, або не був ним. Раз і назавжди поставити крапку в усіх цих легендах і сенсаціях.

Але чи погодяться на такі ДНК-тести росіяни? Адже якщо Гітлер примудрився втекти з оточеного радянськими військами Берліна, то це грандіозна ганьба радянської армії, яка перекреслює всі помпезні свята перемоги, всі  міфи про роль Росії у Другій світовій війні і так далі.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*