Повідомити новину

Поширити:

147У кабінеті начальника міського управління освіти Ольги Похиляк сьогодні розмови велися на підвищених тонах – представники місцевих ПТУ прийшли на зустріч, аби вирішити питання нерівномірного розподілу обсягів регіональних замовлень в училищах, зменшення професій, а, відтак, і скорочення педагогічних колективів.
Проаналізувавши цифри, отримані після проведення регіональної ради освітяни помітили, як вони кажуть, явні факти корупції, адже в одних закладах обсяги замовлень на підготовку робітничих кадрів на наступний рік зменшилися лише на 4-5%, а в інших – на цілих 27-36%.
За словами начальника профільного управління ТМР Ольги Похиляк, поняття «державне замовлення» замінили на «регіональне», що означає, що профтехосвіту фінансуватимуть тепер з місцевого бюджету.
– 16 червня буде сесія міськради, на яку підготовлено проект рішення про те, що міська рада готова прийняти усі тернопільські ПТУ на свій бюджет. Позаяк, проаналізувавши ринок праці, незатребувані професії таки буде скорочено. Так, йдеться зокрема про операторів комп’ютерного набору. Ми не хочемо розвалити, як ви кажете, вчительські колективи. Ми хочемо їх зберегти, адже розуміємо, що є напрацювання, відповідна-матеріально-технічна база тощо, – виправдовувалась на закиди працівників профтехучилищ міста Тернополя Ольга Похиляк.
Та представники трудових колективів вважають інакше, мовляв, якби це була правда, то держзамовлення в профільних училищах би так кардинально не зменшували і не відкривали б аналогічні професії в інших (так званих “своїх”) закладах.
– Ми в листопаді отримали державне замовлення, підготували приймальні комісії, розіслали рекламу, провели профорієнтаційну роботу згідно затвердженого плану. Вже почала працювати приймальна комісія, йдуть батьки з різних сіл і міст нашої області. Ми змушені щось говорити їм, а питання досі не вирішено!? Куди дівати дітей? – хвилюються працівники ТВПУ №4 ім. М. Паращука.
Прояснити ситуацію спробувала заступник голови бюджетної комісії ТМР Марія Баб’юк, яка з’явилася вже за півгодини з початку проблемної розмови.
– Я не розумію для чого цей скандал? Цифри про регіональне замовлення, які були на регіональній раді є всього лиш формальними і далеко не остаточними – це рекомендаційний обсяг набору. На даний момент ніхто нічого не забрав в одних училищ і не дав іншим. Директори усіх цих закладів запрошені сьогодні на бюджетну комісію для того, аби визначитися попередньо з об’ємом держзамовлення. Остаточно ми рішення не приймаємо – це робить виконком і сесія міської ради, – каже Марія Баб’юк. – Буде і голова комісії з питань освіти, аби визначити який об’єм коштів буде потрібний для того, аби завершити 2016-ий рік. А це, повірте, мільйони.
Як зауважили в управлінні освіти, Тернопіль взяв на себе утримання шести профтехучилищ і це при тому, що тут навчається лише близько 20% дітей з міста, решта – діти з районів та інших регіонів.
– Вони кажуть, не переводили усе в відсотки, але ж це не прості цифри – за цими відсотками стоять живі люди, то чому мають скорочувати професіоналів, які роками вже готують дітей? Ми вважаємо, що це «чистої води» корупція, адже має бути пропорційне скорочення професій і набору, а конкретних обґрунтувань таким діям немає – нас просто «водять за ніс», – переконаний голова профспілки Тернопільського вищого професійного училища №4 Володимир Гешта.
Працівники профтехучилищ же стверджують, що комісія неправильно підійшла до розподілу прийому учнів, тож вимагає чесно і справедливо зменшити набір у відсотковому співвідношенні по всіх училищах, адже від цього також залежатиме і скорочення трудового колективу. Вирішити проблемне питання в управлінні пообіцяли вже сьогодні. Якщо ж ні, то освітяни будуть звертатися в інші інстанції для захисту своїх прав та погрожують акціями протесту та страйками. Кажуть, інших способів достукатися до влади просто немає.
Джерело:  ternopoliany.te.ua