Повідомити новину

Поширити:

13900680_10210617953552048_1076909873_nТернопільська область спільно з Івано-Франківською та Рівненською областями у статусі додаткового регіону продовжує брати участь у Програмі Транскордонного Cпівробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

Основні українські регіони – Закарпатська, Львівська та Волинська області, тобто прикордонні. Загальна мета Програми полягає у підтримці транскордонних процесів розвитку на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України.

До слова, область була учасницею попередньої програми транскордонного співробітництва 2007-2013 рр.

У проектах обов’язковим є дво- або тристороннє партнерство. Учасницями проекту повинні бути обов’язково представники з відповідних регіонів Польщі (Польща – країна ЄС, яке і фінансує Програму) або з України чи Білорусі.

Оголошення щодо проведення першого конкурсу проектів очікується 11 жовтня цього року і стосуватиметься всіх чотирьох пріоритетів. Індикативний бюджет Програми транскордонного співробітництва складає 175,8 млн. євро.

Пропонований розподіл бюджету на тематичні цілі Програми виглядає наступним чином:

1. Промоція місцевої культури та охорона історичної спадщини — 30 852 777,85 (сума в євро).

2. Покращення доступності регіонів, розвиток надійного та стійкого до кліматичних впливів транспорту, комунікаційних мереж і систем — 53 399 038,59.

3. Спільні виклики у сфері безпеки — 42 323 682,44.

4. Покращення управління кордонами та управління безпекою, мобільністю та міграцією — 31 643 874,72.

Фінансування мікропроектів становить від 20 до 60 тис. євро. Варто зазначити, що 90% фінансування проекту здійснюватиметься за кошти ЄС, а решта 10% — це   партнерський внесок, який розділяють між собою партнери.

Наразі триває процес схвалення низки документів, що стосуються конкурсних наборів проектів, проекту операційної програми та ін. (додається). Також досягнуто домовленостей щодо подання на першому етапі концептуальної ноти проекту (Concept Note), і вже у разі схвалення відбувається подача пакету документів.

Орієнтовний перелік потенційних бенефіціарів та учасників відповідно до компетенції:

– регіональні та місцеві органи влади; організації, що надають громадські

послуги за дорученням цих органів; інші юридичні особи за участю цих органів

влади чи ті, що діють від їхнього імені;

– органи місцевого самоврядування, територіальні громади.

– центральні органи влади, що діють від імені регіональних та місцевих   представництв, які відповідають за виконання суспільних завдань на регіональному/місцевому рівнях;

– державні організації/установи;

– неурядові організації та неприбуткові організації, як, наприклад, організації підтримки бізнесу, місцеві агенції підтримки підприємництва, агенції розвитку, торгово-промислові палати, агенції розвитку туризму, освітні, тренінгові та дослідницькі організації; асоціації промисловців, профспілки, агенції сприяння

працевлаштуванню, центри зайнятості;

– Єврорегіони, що знаходяться на території Програми.

З програмою транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Україна-Польща-Білорусь 2014-2020» можна ознайомитися за посиланням: http://www.pl-by-ua.eu/ua

Сайт ОДА