Тернопільщина відзначила 99-річчя Чортківської офензиви

«За волю смерть нам не страшна!»

Ми йдем вперід, над нами вітер віє,

І рідні нам вклоняються збіжжа.

Від радості аж серце мліє,

За волю смерть нам не страшна!

Так яскраво відобразив бойовий дух українського галицького стрілецтва у пісні «Ми йдем вперід», що народилася під час Чортківської офензиви, Левко Лепкий.

Цими вихідними жителів Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей об’єднало відзначення 99-річчя Чортківської офензиви. Триденні заходи та урочистості відбувалися на кількох локаціях у Чорткові. На цей період місто повністю занурилося у події того часу та перейнялося духом героїзму воїнів УГА, які під час битви змусили відступати багаточисельне польське військо. На відзначення цієї історичної перемоги для нашої Тернопільської, а також Івано-Франківської та Львівської областей приїхало керівництво цих трьох регіонів та народні депутати України.

 

«Сьогодні ми відзначаємо 99-ту річницю Чортківської офензиви, щоб наступного, 2019-го, відзначити вже 100-річчя цього історично важливого наступу. Мета нашого фестивалю – привернення уваги до подій 1919-го року, коли солдати Української Галицької армії зробили майже неможливе – здійснили наступ на добре озброєне польське військо і змусили відступати його на всіх фронтах», – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

На тому, що ми маємо пам’ятати свою історію, наголосили й заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук і заступник голови Івано-Франківської ОДА Богдан Кобилянський. Сьогодні, під час третього, завершального, дня військово-історичного фестивалю між трьома областями відбулося підписання Меморандуму про відзначення у 2019 році 100-річчя Чортківської офензиви.

«В ході підготовчих заходів плануємо побудувати меморіальний комплекс, кошти на який спрямують за ініціативи народного депутата України Олега Барни. Сьогодні нам важливо донести до молоді, до дітей інформацію про героїзм вояків Української Галицької армії, котрі 100 років тому, не маючи ні зброї, ні амуніції, визволили більшість Тернопілля і частину Івано-Франківщини та Львівщини. Для нас важливо продемонструвати, що герої УГА є також прототипами тих хлопців, котрі сьогодні захищають територіальну цілісність нашої держави в українських Збройних силах та добровольчих загонах. І я дуже хочу, щоб ми відзначали не лише 100-річчя історичних подій, а й невдовзі змогли заговорити про Луганську, Донецьку, Кримську і Кубанську офензиви», – акцентував Степан Барна.

Під час фестивалю для гостей і місцевих жителів представники товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», керівником якого є Любомир Горбач, відтворили події того часу, а також продемонстрували, як вояки Української Галицької армії перемогли польське військо. У реконструкції бою задіяли близько 40 осіб. Участь у ній взяли клуби військово-історичної реконструкції Львова, Кам’янця-Подільського, Вінниці та жителі Чорткова.  Театралізація стала однією із ключових подій фестивалю.

Відзначення пам’ятних дат в області, які мають важливе історично-суспільне значення, нагадаємо, відбувається в рамках 100-річчя Української революції 1917-1921 років.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*