Повідомити новину

Поширити:

Під такою назвою у Тернополі відбувся форум за участі представників влади, об’єднаних територіальних громад, викладачів та студентів, громадськості, журналістів. Відкрив його   регіональний координатор ПРООН  Ігор Стефанів. Про Цілі сталого розвитку,  як складову частину стратегічного планування розвитку області та громад розповіли  директор департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації   Галина Водяник,  кандидат юридичних наук,  начальник відділу міжнародних    зв’язків ТНЕУ  Уляна Коруц та начальник управління освіти Тернопільської ОДА Ольга Хома. Якщо у 2014 р. в області діяло 570 дошкільних закладів, то до кінця нинішнього року буде 596. Середню освіту в області здобуває понад 720 тисяч учнів.  В ОТГ є 242 школи з майже 32 тисячами учнів. Ставка робиться на опорні навчальні заклади, а отже, на якісні освітні послуги.  В області уже є 29 таких опорних навчальних закладів.  На Тернопіллі триває процес впровадження у життя «Нової української школи». А це – нові меблі, дидактичний матеріал, комп’ютерні класи тощо. І, звісно ж, шкільні автобуси. Область ними забезпечена на 90 відсотків. Залишилося отримати  15 шкільних автобусів, щоб стовідсотково закрити усі шкільні маршрути. Домовленість про вирішення цього питання з Міністерством освіти уже є.
Присутні ґрунтовно обговорили кращі практики діяльності громад, бізнесу та недержавних організацій області на шляху впровадження Цілей сталого розвитку в Тернопільській області. З доповіддю «Міцне здоров’я та благополуччя всіх» про  досвід діяльності Великогаївської об’єднаної територіальної громади Тернопільського району у реформуванні первинної ланки охорони здоров’я виступила  директор КП «Великогаївська АЗПСМ»  Оксана Луцька.
Про доступну енергію, енергоефективність говорили начальник відділу економічного  розвитку Бережанської РДА Володимир Урдейчук, представники НТЦ «Біоенергія» та Чортківської міськради. На дотриманні  принципів  сталого розвитку у збереженні навколишнього природного середовища, утилізації твердих побутових відходів акцентували увагу начальник управління екології  і природних ресурсів ОДА Орест Сінгалевич та заступник голови Теребовлянської ОТГ Тарас Вітківський. Регіональний координатор ПРООН  Ігор Стефанів докладно поінформував про  Проект ЄС/ПРООН «ОСББ для впровадження сталих енергоефективних рішень».
На форумі прозвучало й чимало інших виступів, що стосувалися підвищення конкурентоспроможності Тернопілля у різних галузях життєдіяльності – у промисловості, аграрній галузі, малому та середньому бізнесі, у залученні інвестиції, у туризмі, спорті.
Загалом усі говорили про те, що 17 Цілей сталого розвитку є дуже актуальними, адже йдеться про подолання бідності, медичні, освітні, екологічні проблеми, енергоефективність тощо.  На їх втілення у життя нині залучаються гроші з держаного, обласного, місцевих бюджетів, а також кошти міжнародних проектів. Торік таких на Тернопіллі діяло 175, серед найрезультативніших – проект ПРООН, який координує в області Ігор Стефанів. Цьогоріч кошти міжнародних донорів цього проекту будуть спрямовані здебільшого на створення та підтримку ОСББ.
Галина ВАНДЗЕЛЯК