Повідомити новину

Поширити:

 
Глава держави Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд. Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила президентський законопроект про ВАКС 7 червня. Документом передбачено створення в Україні Антикорупційного суду, який розглядатиме справи, розслідувані Національним антикорупційним бюро. Закон встановлює, що Вищий антикорупційний суд є постійно діючим вищим спеціалізованим судом в системі судоустрою України.
«За президентський законопроект проголосували 317  депутатів. Це свідчить про те, що Петро Порошенко має належну підтримку. Прийняття цього закону є надзвичайно важливим. Відтак Україна завершила формування ефективної антикорупційної інфраструктури. Як відомо, до розроблення документу Президент  України запросив долучитися громадських активістів. Завдяки спільній роботі було напрацьовано законопроект, який відповідає Конституції України та міжнародним вимогам. Венеціанська комісія заявила, що закон про Вищий антикорупційний суд відповідає її рекомендаціям. Для європейського співтовариства, наших іноземних партнерів – це показник, що Україна впевненими кроками продовжує шлях реформ та європейської інтеграції. Реформа судової гілки влади дала можливість повного перезавантаження суддівського корпусу. Закон про ВАКС – це інструмент ефективної боротьби з корупцією. І це лише початок великої роботи. У законі про бюджет на цей рік передбачені кошти на Антикорупційний суд», –  зазначає народний депутат України, голова Тернопільської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Тарас Юрик.
Закон “Про Вищий антикорупційний суд” Президент України підписав 11 червня – у день відзначення річниці запровадження безвізового режиму з країнами ЄС.
«Символічно, що Петро Порошенко підписав закон саме 11 червня. Адже запровадження безвізового режиму із країнами ЄС – це величезне досягнення на міжнародному рівні, що дає масштабні можливості для розвитку країни. Спрощеними умовами перетину шенгенського кордону вже скористались понад півмільйона громадян. Пасажиропотік через аеропорти України у 2017 році збільшився майже на 30%. Ці та інші показники свідчать, наскільки важливим є безвізовий режим для кожного громадянина, для економічного розвитку та європейської інтеграції. З українським паспортом можна відвідати понад 120 країн без візи або з безперешкодним отриманням візи на кордоні. Безумовно, це відкрило масштабні можливості. Сьогодні наші громадяни можуть економити кошти, які вони раніше витрачали на оформлення віз. Ця сума щороку становила понад півтора мільярда гривень. Отримання безвізу – це результат роботи всього українського народу. Україна після революції Гідності почала масштабну роботу у сфері проведення реформ, що триває і сьогодні. Вирішальну роль у наданні Україні безвізового режиму зіграла особиста координація з боку Президента України Петра Порошенка, виконання державними органами влади 144 критеріїв Плану дій щодо лібералізації візового режиму. Україна вжила всі заходи, які були необхідні для отримання безвізу».
Тарас Юрик також наголошує, що, окрім безвізового режиму, Україна має низку вагомих досягнень на міжнародному рівні. Серед них – Угода про асоціацію з ЄС, що була однією з цілей Євромайдану; угода про зону вільної торгівлі з Канадою, що збільшує можливості для українських підприємств, а також поліпшує можливості залучення іноземних інвестицій з Канади. Окрім цього, за всі роки незалежності Україна досягла найвищого рівня співпраці з НАТО.
«Ці процеси надають нового імпульсу співробітництву у сферах зовнішньої політики, безпеки, економіки, правосуддя, освіти, науки, інформаційного суспільства», – зауважує Тарас Юрик.