Свято у Емми

Що таке собача вірність, добре знають працівники Тернопільського кінологічного центру. У парі з поліцейським на службу щодня заступає його чотирилапий напарник, а він, як стверджують  правоохоронці, не зрадить і не підведе.

На початку квітня команда тернопільських кінологів відсвяткувала 25-річчя з дня створення служби. У 1994 році собаки офіційно отримали статус службового та заступили на допомогу правоохоронцям краю. Їх робота залишається незмінною – розшук людей, затримання злочинців, пошук небезпечних предметів та наркотичних речовин.

Зараз у центрі перебувають 23 собаки, їх тренують 14 працівників кінологічного центру. Завдання вони виконують сумлінно і вже не раз доводили, якою необхідною у поліцейській діяльності є їх допомога. Вівчарка Ємма  – призер міжнародних змагань, а ще навчена шукати людей. Якось з її допомогою поліцейські розшукали у лісі зниклого пенсіонера. Ємма не дала старенькому замерзнути.

Завадили поліцейські собаки мешканцю краю вчинити суїцид в лісосмузі, привели своїх напарників вчасно і врятували життя.

Разом з поліцейськими їх напарники вирушали в ООС, несли службу на блокпостах, брали слід і затримували підозрілих осіб. А ще вихованці кінологів – улюбленці школярів тернопільських навчальних закладів, куди часто приходять з дружнім візитом працівники поліції. Діти із захопленням спостерігають за виконанням службових команд і з радістю роблять фото на згадку.

– Зараз винайшли багато технічних засобів, та все ж вони не зможуть замінити роботу собаки,  – впевнений начальник обласного кінологічного центру Віталій Жилка. – Потрібно відчувати собаку душею та серцем, і він відповість тобі цим же. Це не спецзасіб, як зазначено у документах, це напарник, незамінний помічник.

З нагоди ювілею кінологів привітав начальник Нацполіції краю Олександр Богомол. Він побажав правоохоронцям, аби їх служба розвивалася й надалі приносила користь суспільству, а їх помічники служили слухняно, вірно і на відмінно.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*