Повідомити новину

Поширити:

Минулого року уряд скасував державне цінове регулювання на низку товарів і послуг. Через це вартість деяких товарів різко зросла.
Народний депутат від фракції ВО «Свобода» Михайло Головко вважає, що постанову на врегулювання цін на продукти і товари першої необхідності потрібно повернути та захистити селян, які продають молоко за безцінь. З такою пропозицією він звернувся до уряду під час пленарного засідання.
– Українське суспільство чекає, коли нарешті уряд прозвітує за два роки і покаже реальний результат роботи. Але ми розуміємо, що найкращий звіт для уряду – це гідне життя українського народу. На жаль, ви скасували постанову регулювання цін на продукти і товари першої необхідності. Нині ми бачимо швидке зростання цін на продукти. Вартість товарів зросла на 40-80%. Натомість молоко, за рахунок якого виживають селяни, купують за мізер – 4-5 грн. Закликаю вас стати на захист селян і дати дотацію фермерам та селянам на молоко, а найголовніше – поверніть постанову щодо регулювання цін на продукти та товари першої необхідності. Сьогодні селяни виживають, як можуть. Молоко – це одне з джерел доходів для жителів сільської місцевості, – закликав Михайло Головко.
Варто зауважити, що у листі від 4 травня 2018 року № 37-328/12934 Міністерство аграрної політики та продовольства України зазначає наступне: «Оскільки переробники молока несуть великі втрати через переробку та зберігання молока, зібраного у населення, ціна при закупівлі може змінюватися на розсуд закупівельника».
«Держава стала на бік молочної мафії, почала захищати її фінансові інтереси. Можновладці стверджують, що 87% молочної продукції є низького сорту і тому закупівельникам необхідно витрачати колосальні кошти на переробку молока. Цим і мотивують встановлення різних цін в усій Україні за літр молока», – переконаний народний депутат Михайло Головко.
Також у міністерстві переконані, що генномодифіковані молочні продукти в Європі є більш якісними, ніж наші. Водночас уряд забуває зазначити, що збір молока у країнах Європи у населення взагалі заборонений. Адже там існують потужні кооперативи, які об’єднують селянські фермерства. А у нас уже не один рік йде боротьба за стимулювання розвитку та фінансування утворення кооперативного руху за аналогом передових європейських держав.
«Уряд впроваджує новий ДСТУ, який фактично заборонить громадянам продавати молоко молочним заводам. Жителі села і так отримують мізерні заробітки, продаючи молоко. А запроваджені урядом зміни з 1 липня остаточно можуть заборонити українським фермерським господарствам продавати свою молочну продукцію закупівельникам», – стверджує нардеп.
Михайло Головко розробив і подав на реєстрацію законопроект щодо встановлення справедливої закупівельної ціни на молоко. В цьому проекті законодавчого акту чітко обгрунтувано необхідність встановлення мінімальної ціни на молоко, визначено щорічне зростання вартості відповідно до рівня інфляції. Також Михайло Головко пропонує встановити додаткове фінансове забезпечення для тих домашніх фермерських господарств, що утримують велику рогату худобу.