Стус – наступне втілення Шевченка?

6 січня, на Святий вечір, виповнилося 80 років з дня народження українського поета та громадського діяча Василя Стуса. Вочевидь, з цього приводу український поет, прозаїк, публіцист, громадський, політичний та державний діяч, доктор філософії, народний депутат України І скликання, а нині перший заступник голови Національної спілки письменників України Володимир Шовкошитний розмістив у соціальних мережах цікаві спогади про Стуса:

«Коли 17 листопада 1989 року ми зі Стасом Чернілевським та Олегом Покальчуком відкрили віко його труни на цвинтарі в Копальному, то всі присутні (кіногрупа й волонтери) були вражені побаченим – Стус не зазнав тління! Нетлінним побачили тіло й Тараса Шевченка в 1939 році, коли знімали з могили хреста й ставили пам’ятника. І прожили вони обидва по 47 років, і відсиділи по 12 років, і померли в імперській чужині, й поховані були в чужинську землю, й перепоховані в рідну – українську. І перепоховання Тараса в Україні відродило українську націю! І перепоховання Стуса підняло таку хвилю національної самосвідомості, що через 8 місяців ми проголосили Декларацію про суверенітет! Хтось може навести бодай один приклад подібних збігів?
Не знаю, чи проголосять колись Стуса першим канонізованим святим Української помісної церкви, чи усвідомить хтось, окрім мене, що він був наступним втіленням Тараса, чи відважиться нарешті клір православної нашої церкви виправити освячену традицією недоречність з датою Різдва Христового, але, дорогі мої українці, вважаємо цей день Святвечором українського духу!
Володимир Шовкошитний»

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*