Повідомити новину

Поширити:

На Тернопіллі профінансовано і повним ходом триває реалізація проектів соціально-культурного розвитку за рахунок співфінансування з державного бюджету та бюджетів місцевих громад. «Свобода» обіцяла читачам час від часу повертатися до цієї теми і запрошувати до розмови голову облдержадміністрації Степана Барну.
– Степане Степановичу, невпинно наближається завершення року, а тому цікаво, яка сьогодні ситуація щодо реалізації проектів соціально-культурного розвитку?
– Варто нагадати, що цьогоріч в області одночасно ведуться відновлювальні, ремонтні або ж нові будівельні роботи більш як на двох сотнях об’єктах соціально-культурного призначення. Тут освоюється близько 300 мільйонів гривень капітальних вкладень. Їх більша частина спрямована області державою з двох джерел – Державного фонду регіонального розвитку та як субвенції на розвиток інфраструктур об’єднаних територіальних громад. На зазначених об’єктах по всій області нині працює кілька тисяч будівельників та ще понад сотню представників організацій – постачальників матеріалів, обладнання тощо… Тобто, і минулого, і цього року нам вдалося залучити потужні виробничо-трудові ресурси, надати людям працю та суттєві заробітки. А це – чи не найважливіше за нинішніх обставин.
Загалом буде реконструйовано, відремонтовано, покращено умови функціонування десятків установ та закладів охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту, житлово-комунального господарства, спорту та багато інших…
– Прошу назвати хоча б кілька, близьких до завершення.
– Словами важко описати позитивні зміни, які відбуваються з цими соціально-культурними об’єктами. А тому подаю вам цю інформацію у фотографіях. Водночас вкотре наголошую, що завдання, яке я озвучив давно, обов’язкове до виконання: до кінця поточного року всі кошти мають бути освоєні, всі об’єкти – доброякісно завершені і здані у повному обсязі. Саме це є предметом щоденного контролю, який здійснюю особисто, а також усі мої заступники та керівники структурних підрозділів ОДА. Де буде найбільше проблем – залучатимемо контрольно-правові органи. Але, сподіваюся, до цього не дійде.
– Як мешканці населених пунктів можуть контролювати хід робіт і дізнатися про графіки їх виконання?
– Всю роботу ми проводимо прозоро. Повний перелік об’єктів соціально-культурного розвитку, щодо яких здійснюється реалізація проектів за рахунок співфінансування з державного бюджету та бюджетів місцевих громад, є на сайтах управління капітального будівництва та управління містобудування та архітектури облдержадміністрації. Бо саме ці підрозділи разом із виконавцями-підрядниками та об’єднаними територіальними громадами безпосередньо організовують роботи.
Зауважу: якщо нам вдасться успішно завершити завдання 2017 року, а для цього є всі підстави, і впродовж наступного року закріпити та продовжити темпи соціально-культурного будівництва, особливо у сільській місцевості, то інфраструктура закладів освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери, стан сільських доріг, довкілля зміняться до невпізнання. А значить, в села прийдуть фахівці – медики, соціальні та культпрацівники, нові інвестори… І села наші оживуть.
Саме тому 2018 рік ми оголошуємо роком сільської медицини та роком сільських доріг. 

Розмовляв Володимир БАВОРІВСЬКИЙ