Повідомити новину

Поширити:

Для того, щоб не їхати у пошуках закордонних заробітків, держава пропонує суттєву підтримку у створенні обслуговуючих кооперативів, ефективний розвиток яких забезпечить перспективною роботою та гідною заробітною платою. На цьому наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна під час засідання Ради церков, що відбулося 1 березня. 
«Виїзд жителів області за кордон у пошуках роботи – це не лише брак робочої сили, а й проблема неповних сімей, відсутність родинного виховання, що у подальшому може негативно позначитися на формуванні підростаючого покоління, — зазначив Степан Барна. — Тернопільщина відома прикладами успішного створення обслуговуючих кооперативів, серед яких – Лосятинський кооператив у Кременецькому районі. Вважаю, що це гідна альтернатива заробітчанству. До того ж уряд надав 6,3 мільярдів гривень на підтримку ключових напрямів аграрного сектору України».
Чому саме аграрне питання обговорювали під час засідання Ради церков? За всіх часів української історії духовенство відігравало значну роль у формуванні світогляду українського народу. Свого часу для відродження та розвитку українського села Андрей Шептицький брав активну участь в організації кооперативного руху та кредитних спілок.
«Українська незалежна держава багато чого по-новому для себе відкриває, робить нові кроки, повертаючись до старого досвіду. Кооперативний рух може принести значну користь, бо об’єднає багато людей заради спільної мети», — переконаний архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП Владика Нестор.
За його словами, люди не лише зможуть гідно заробляти у рідному селі, а й досягнуть справжньої єдності зі своїм народом та землею. Створюючи кооперативи, жителі сільської місцевості не будуть змушені працювати «на пана» й стануть добрими господарями на своїй землі.
«Українське село підніматиметься, й люди, отримавши можливість реалізувати себе, зростатимуть не лише матеріально, а й духовно», — підсумував Владика Нестор.