Степан БАРНА: «Шість мільйонів гривень – на забезпечення навчання дітей з особливими потребами»  

Президент Петро Порошенко наголошує, що саме завдяки реформі в галузі освіти та реалізації програми впровадження інклюзивної освіти в Україні нині вже більше 14 тисяч українських дітей з особливими освітніми потребами можуть відвідувати дитячі садочки та загальноосвітні навчальні заклади разом з іншими дітьми.

Тернопільщина також не залишилася осторонь, а активно включилася в роботу. Протягом 2018 року в області створили 17 інклюзивно-ресурсних центрів у кожному районі, відповідно до підписаного Меморандуму між Тернопільською облдержадміністрацією та Фондом Порошенка.

«Інклюзивна освіта – це забезпечення кращого доступу до навчання дітям з особливими потребами та можливість інтегрувати їх у загальноосвітній простір», – переконаний голова ТОДА Степан Барна.

За його словами, в області є понад 13 тисяч дітей, які потребують інклюзивного навчання. Загалом на оснащення ІРЦ Тернопільщини торік спрямували майже 3 млн грн (160,9 тис. грн на один центр), ще понад 3 млн грн – на підтримку осіб з особливими освітніми потребами (24,5 тис. грн на одного учня).

«Держава чи не вперше звернула увагу на освітні потреби «особливих» дітей. Ця проблематика є однією із ключових, адже тепер маємо показати, наскільки ми здатні організувати навчальний процес і створити умови для розвитку дітей з інвалідністю. Сподіваюся, що в перспективі зможемо охопити навчанням усіх дітей з особливими освітніми потребами. Найважливіше, що цей процес уже почався», – наголосив Степан Барна. Й зазначив, що цю ініціативу також активно підтримали органи місцевого самоврядування.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*