Повідомити новину

Поширити:

Комітет виборців України ретельно аналізує діяльність голів облдержадміністрацій. За підсумками 2016 року експерти визначили, хто із них найкраще провадить діяльність щодо розвитку регіону. З огляду на кількісні та якісні показники, оцінки фахівців різних галузей, голова Тернопільської ОДА Степан Барна посів четверте місце у всеукраїнському рейтингу, а Тернопільщина впевнено демонструє макроекономічну стабілізацію, позитивну динаміку базових показників у реальному секторі економіки та у соціальній сфері.
Тернопільська область є переважно аграрним регіоном із розвиненою туристичною галуззю. Останніми роками тут також спостерігається ріст промислового виробництва, переважно легкої та харчової галузей. Крім того, область активно працює у напрямку європейської інтеграції, зокрема реалізовує низку спільних проектів з ЄС.
Тернопілля – один із лідерів за темпами зростання промисловості. Обсяг реалізованої промислової продукції за 2016 рік становить 15,7 млрд. грн., що більше на 32,4%, або на 3,8 млрд. грн., порівняно з показниками 2015 року.
Основними напрямками впровадження енергоефективних заходів, спрямованих на скорочення споживання природного газу, було переведення котелень, що обслуговують об’єкти соціальної сфери, на використання альтернативних видів палива; здійснення санації житлових будинків, об’єктів соціальної сфери та будівель установ. На сьогодні в бюджетній сфері області реалізовано 158 енергоефективних та енергозберігаючих проектів на суму 98,8 млн. грн.
Географічна структура надходження інвестицій вказує на активну роботу області в європейському напрямку. Саме від бізнес-партнерів із країн Європейського Союзу суб’єкти господарювання області отримали 95,1% прямих інвестицій. З них 26% – з ФРН, 14% – з Чеської Республіки, 11,2% – Республіки Кіпр, 11,6% – Королівства Бельгія, 10,1% – Естонії.
Для забезпечення стабільного економічного розвитку та пошуку дієвих механізмів залучення іноземних інвесторів у 2016 році було проведено низку заходів із популяризації інвестиційних переваг області. Зокрема, презентовано область на ІХ-му форумі «Європа-Україна» у м. Лодзь (Польща), 26-му Економічному форумі у м. Криниця-Здруй, під час Міжнародного економічного форуму «Тернопільщина INVEST 2016», Українсько-Польській коопераційній біржі, у сесійній залі Комітету з економічних питань Угорського парламенту. Інформація про стратегічні інвестиційні проекти, земельні ділянки та об’єкти для здійснення інвестицій постійно розповсюджується під час зустрічей із представниками іноземних держав, серед потенційних інвесторів. Впродовж 2016 року Тернопільщину відвідали понад 80 іноземних дипломатичних та бізнес делегацій.
Зовнішньоторговельний обіг товарів за 2016 рік становить 558 млн. дол. США і збільшився, порівняно з 2015 роком, на 1,4%. Імпорт зріс на 4,2% і становить 270,2 млн. дол. США, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі досягло 17,6 млн. дол. США. Основу товарної структури експорту з Тернопільщини становили електричні машини і устаткування; продукція сільського господарства; деревина і вироби з деревини; одяг текстильний тощо. Найсуттєвіші експортні поставки товарів здійснювалися до Польщі (56,3% у загальному експорті області).
За даними моніторингу, протягом 2016 року започаткували діяльність понад 3,3 тис. новостворених суб’єктів господарювання. За рахунок цього створено понад 5,9 тис. робочих місць. Крім того, в Тернопільській області у 2016 році зменшилася кількість безробітних.
У 2016 році середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника зросла на 23,4%, у січні-грудні вона становила 3695 гривень.