Повідомити новину

Поширити:

Залучення коштів з державного бюджету на розвиток об’єктів соціально-культурного призначення та на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад області й надалі залишається найважливішим пріоритетом у роботі обласної державної адміністрації, усіх гілок влади області.
Упродовж 2017 року місцеві бюджети 36 об’єднаних територіальних громад отримали та освоїли з державного бюджету субвенції на формування власних інфраструктур (розвиток місцевого майна) на суму 112 мільйонів 551 тисячу гривень, що дало можливість реалізувати тут 197 проектів на об’єктах соціально-культурного, побутового та житлово-комунального призначення.
У результаті на територіях об’єднаних громад за рахунок цих коштів заново відбудовано, реконструйовано, капітально відремонтовано, обладнано новим інвентарем 62 заклади освіти, 20 – культури, 7 – охорони здоров’я та соцзахисту, 4 – спорту. Реалізовано 31 проект у сфері модернізації дорожньо-транспортної інфраструктури, 12 – водопостачання та водовідведення, 7 – теплопостачання та енергозбереження, 24 – із закупівлі спеціалізованих транспортних засобів.
Крім того, з Фонду регіонального розвитку у 2017 році область отримала і освоїла майже 73 мільйони гривень на реалізацію інвестиційних програм регіонального розвитку, що дало змогу виконати конкретні проекти на 42 об’єктах в різних галузях, а саме:
– освітній (23 об’єкти на суму 39,2 млн грн);
– охорони здоров’я (6 об’єктів на суму 10,5 млн грн;
– культури та спорту (6 об’єктів на суму 9,5 млн грн;
– житлово-комунальній (3 об’єкти на суму 9,2 млн грн;
– на відновлення адміністративних споруд (3 об’єкти на суму 3,9 млн грн).
На спорудження та ремонт автошляхів державного та місцевого значення впродовж 2017 року в області освоєно близько 800 млн грн з державного та місцевих бюджетів.
Над реалізацією усіх цих проектів протягом року працювали (і отримували стабільні заробітні плати) десятки бригад будівельників, монтажників, оздоблювачів, постачальників матеріалів та обладнання, а це – близько двох тисяч діючих робочих місць…
– Такі підсумки 2017 року лише у цій конкретній сфері життєдіяльності області стали можливими завдяки реформі місцевого самоврядування та територіальної організації влади на засадах децентралізації, яка, очевидно, виявилася найрезультативнішою і найпомітнішою із усіх проголошених стратегічних реформ, – зазначив Степан Барна.
Ще напруженішим і відповідальнішим (з точки зору завдань та обсягів робіт) є 2018 рік. Адже область очікує і, зрозуміло, відстоює свою позицію щодо наміру отримати у поточному році державну підтримку на розбудову соціально-культурної сфери з Фонду регіонального розвитку на суму 194 млн грн, а також 100 млн грн державних субвенцій місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури сорока об’єднаних територіальних громад, роль яких у забезпеченні інтересів громадян на відповідній території стає ключовою.
Крім того, Тернопільщині буде надано 170 мільйонів гривень з державного бюджету на модернізацію інфраструктури сільської медицини, зокрема первинної ланки організації охорони здоров’я (відбудова та реконструкція сільських амбулаторій, обладнання їх сучасною технікою, придбання спеціального медичного автотранспорту, створення комфортних умов для роботи сімейного лікаря тощо), та близько 300 млн грн на спорудження, ремонт та обслуговування місцевих доріг, які з цього року переходять під юрисдикцію обласної державної адміністрації.
Скажімо, на спорудження лише двох магістралей державного значення – Тернопіль-Хмельницький та об’їзної Тернополя – держава спрямовує 1 млрд 300 млн грн.
У 2018 році передбачено також суттєве зростання (удвічі) участі місцевих бюджетів, у тому числі територіальних громад, у реалізації майже всіх проектів соціально-культурного розвитку на своїх територіях на умовах співфінансування з державою, а це – ще кілька сотень мільйонів гривень капіталовкладень у розвиток населених пунктів області, у надання необхідних якісних послуг.
Хіба це не є переконливим свідченням того, що наша держава, й Тернопільська область зокрема, навіть в умовах російської воєнної агресії на східних теренах України активно розвивається і впевнено дивиться у майбуття?»
Підготував
Володимир БАВОРІВСЬКИЙ
На фото: Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ст.; Петриківський обласний дитячий будинок-інтернат; Великобірківська музична школа-будинок творчості школяра; Лановецька ЗОШ І-ІІ ст. №2 – гімназія; Бучацька школа І-ІІІ ст. №2.