Степан БАРНА: «12 тисяч першачків навчатимуться в сучасних нових класах»

Питання реформи освіти – одне із найактуальніших на сьогодні. Надто для батьків, чиї діти цьогоріч вперше переступлять шкільний поріг. Адже довкола тільки й мови, що про зміни, нові методи навчання, «дитиноцентризм» тощо. Однак батьки розводять руками, мовляв, що би там не казали, а як здавали кошти на ті чи інші потреби, так і  здаватимуть, як наймали репетиторів мало не з молодших класів, так і будуть наймати…

10 травня голова Тернопільської обласної адміністрації Степан Барна зібрав журналістів, щоби пояснити концепцію Нової школи та розповісти скільки коштів і для чого скеровують на осучаснення навчальних закладів. Степан Степанович переконаний, запроваджені зміни, реформи сприятимуть створенню кращих умов для учнів, підвищенню якості освіти в краї.

 

«За останніх кілька років в галузі освіти було зроблено чимало. Вирішено проблематику шкіл, які були розміщені у аварійних приміщеннях. За кошти Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році на Тернопільщині реалізували проекти щодо 24 інвестиційних об’єктів на суму більше 43 млн грн, зокрема, відкрили дві нові школи І-ІІ ступенів у селі Соколів Теребовлянського та Горигляди Монастириського району, а також  великий плавальний басейн у смт Козова», – розпочав розмову голова ОДА.

 

  Він розповів, що, відповідно до розпорядження кабінету Міністрів України від 18 грудня минулого року, область отримала майже 26 млн грн. Ці кошти спрямують на придбання ПК чи ноутбуків, техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами для початкової школи, на оснащення кабінетів природничо-математичного циклу, придбання шкільних автобусів, обладнання для інноваційного навчально-тренінгового класу тощо.

Детальніше Степан Степанович зупинився на фінансуванні Нової української школи. За словами очільника, в учнів перших класів буде все необхідне для навчання. Тож батькам першачків не варто хвилюватися про додаткові грошові витрати.

На забезпечення Нової української школи, каже пан Барна, держава скерувала в нашу область 49,5 млн грн. 34 млн грн спрямують на новий освітній простір навчальних закладів Тернопільщини. Для початкових класів НУШ закуплять дидактичний матеріал, сучасні меблі, комп’ютерне обладнання. Решту витратять на перепідготовку тренерів-педагогів.

«Впровадження Нової української школи – це новий стандарт початкової освіти, який пілотують впродовж 2017/2018 навчального року у понад сотні шкіл України. У Тернопільській області участь у проекті беруть  Збаразька ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ст., Чортківська ЗОШ І-ІІІ ст. №7, Шумська ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Колективи цих навчальних закладів на власному досвіді відчули усі переваги реформи освіти. А з 1 вересня в нових класах вже навчатимуться понад 12 тисяч першачків», – запевнив Степан Барна.

Окремо Степан Степанович зупинився на створенні в області опорних шкіл. За словами голови ОДА, це чи не єдиний  вихід покращення надання освітніх послуг.

«Процес створення опорних шкіл розпочався у 2016 році У 12 закладах. Сьогодні, на початку 2018-го, йдеться вже про 27 опорних шкіл та 68 філій», – наголосив очільник краю.

Степан Степанович зауважив, що окремим елементом освітнього процесу є забезпечення доступності, яка має дві складові: наявність транспорту та належної якості дороги.

 

«У 2016 році ми закупили 42 автобуси, у 2017-му – 4 та ще один у 2018 році. 12 автобусів, що були відправлені в зону АТО, повернули в заклади освіти. Ми заохочуємо органи місцевого самоврядування до співпраці, щоб можна було придбати автобуси на умовах співфінансування (30% із місцевого бюджету та 70% із державного)», – інформував Степан Барна.

Він розповів і про інклюзивне навчання. За словами Степана Степановича, протягом двох минулих років у області створено 44 інклюзивних класи, де навчалися 74 дитини з особливими освітніми потребами. Цьогоріч в нашому краї працюють уже 96 таких класів, які охоплюють 140 дітей з особливими потребами. У 2018/2019 навчальному році функціонуватимуть 20 інклюзивно-ресурсних центрів, що надаватимуть корекційно-розвиткові послуги 13 062 дітям, запевнив голова ОДА.

 

Під час прес-конференції Степан Барна порушив непросте питання – фінансування ПТУ, їх модернізації та підготовки фахівців затребуваних спеціальностей.

«У 2017 році на відкриття двох навчально-практичних центрів «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» у Чортківському ВПУ та «Швачка. Кравець. Закрійник» у Кременецькому професійному ліцеї скерували 2 млн 330 тис. грн. Розширивши кількість спеціальностей, показали молоді, що, окрім спеціальності «кухар» (яка кілька років тому була найпоширенішою у ПТУ області), є чимало інших цікавих, а головне – затребуваних на сучасному ринку праці фахів», – резюмував очільник Тернопільщини.

Зоряна ДЕРКАЧ

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*