Справжнє свято бібліотек та читачів три дні відзначали тернополяни

????????????????????????????????????

З 27 по 29 вересня у нашому місті відбувся VII Бібліофест «Біблотечний тренд файного міста». Свято урочисто відкрили на Театральному майдані, де зібралися наймолодші й дорослі читачі тернопільських книгозбірень.

Бібліотечний фестиваль залишається єдиним в Україні. Його проводять уже всьоме. Бібліофест  збирає новинки літератури для дітей, юнацтва та дорослих.

  • Як людину, причетну до книжки, мене надзвичайно тішить, що є такий фестиваль, який утверджує реноме Тернополя як міста книжкового, літературного. У вас є гарні можливості для розширення книжкових просторів, для популяризації читання, – зазначила під час відкриття фестивалю гостя зі Львова, письменниця Оксана Сайко.
  • Усіх сьогодні об’єднала книга, і я щиро тішуся, що нас є багато. Це свято не тільки читачів, а й моїх любих колег-бібліотекарів, які віддають себе щодня храму книг, культури і знань, – звернулася до учасників фестивалю тернопільська письменниця Ірина Мацко.

Опісля привітальних виступів на імпровізованому подіумі перед глядачами дефілювали 12 активних читачів в унікальних образах. Кожна із суконь була зроблена вручну та мала книжкові елементи. Моделі мали при собі і спеціальні сумочки, у яких були сховані книжкові видання. В таких образах моделі гуляли центром міста та популяризували читання.

  • Ці красуні показують, наскільки різноманітні наші бібліотеки-філії – «Літературне Тернопілля», «Коронація слова», Етно-центр та екобібліотека. Всі вони – особливі, надзвичайні і красиві, – розповіла Світлана Козелко, директор Тернопільської міської ЦБС.

Першого дня фестивалю у кав’ярні-пекарні «Франс.уа» відкрили новий книжковий простір «Хрустка, свіжа, запашна книжка до кави». Відомі тернопільські письменники подарували свої книги цьому проекту, аби тернополяни могли їх почитати за чашкою запашної кави, а потім повернути. Гості кав’ярні матимуть змогу насолодитись творами Ірини Мацко, Валентини Семеняк та інших письменників, а також книгами, які подарував директор видавництва «Богдан» Богдан Будний.

Власники «Франс.уа» розповіли, що одразу погодились на пропозицію розташувати у своїй кав’ярні книжкову полицю і надалі готові допомагати ініціаторам втілювати подібні проекти.

Протягом трьох  фестивальних днів у різних бібліотеках Тернополя відбулося кілька десятків подій. Презентації, автограф-сесії, майстер-класи, читання та навіть літературний лабіринт підготували організатори для учасників Бібліофесту.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*