Повідомити новину

Поширити:

2500016Товариство сприяння обороні України (ТСОУ) володіє величезною військовою інфраструктурою, яка приносить сотні мільйони гривень доходу в рік. Воно потенційно може працювати на обороноздатність країни, проте, незважаючи на війну з Росією, керівництво ТСОУ не поспішає надавати своє майно для армії.
У розпорядженні  опинився лист голови ТСОУ Віктора Тимченка від 2014 року, адресований міністру МВС Арсену Авакову з проханням посприяти створенню резервної армії територіальної оборони. З листа можна дізнатися про реальні активи, якими розпоряджається оборонна спільнота.
Згідно з цим листом, станом на 2014 рік Товариство сприяння обороні України мало майже 7,5 тисячі штатних працівників, 5078 будівель і споруд, 874 гаражі та пункти технічного обслуговування автотранспорту, 56 складів паливно-мастильних матеріалів, 53 заправні пункти, 168 складів, 160 автодромів, 9 аеродромів, 8 казарм, 12 полігонів, 231 автодром, 98 мото- та автотрас, 99 колективних радіостанцій, 77 військових смуг перешкод, 12 майданчиків службового собаківництва, 10 полів мотоболу, 15 картодромів, 3 мототреки, 3 водні станції, один палац водного спорту, спортивно-технічний комплекс “Чайка”, 524 оборонно-спортивні клуби, 146 шкіл ТСО України, 56 центрів оборонно-технічної роботи, 29 авіаційно-технічних спортклубів, 144 стрілецькі та 361 пневматичний тир, 367 кімнат зберігання зброї, стрілецький комплекс “Снайпер”.
Станом на 1 січня 2014 го автомобільної та спеціальної техніки, що перебуває у власності ТСО України, налічувалося 6111 одиниць. З них легкових машин – 2793, вантажних – 798, самоскидів – 140, автобусів пасажирських – 332, спеціальної техніки – 78, тракторів – 26, причепів – 530, спортивної техніки – 378, мотоциклів – 708, мопедів, скутерів, моторолерів – 318.
Нагадаємо, керівник управління ТСОУ з військово-патріотичної роботи та сприяння територіальній обороні Юрій Чижмар неодноразово звинувачував керівництво товариства і, зокрема, Тимченка, в тому, що ресурси ТСОУ не використовуються за призначенням. Також Чижмар стверджує, що Тимченко продає майно ТСОУ по дуже заниженими цінами.
Таку ж думку висловив народний депутат Дмитро Тимчук.
“… Виникло багато запитань: про цільове використання об’єктів ТСОУ; про кількість фахівців, підготовлених даною структурою для армії з початку агресії РФ; взагалі про роль і місце цієї організації в її нинішньому “комерційному” вигляді в системі нацбезпеки та оборони України. Оскільки за тією інформацією, якою володіє Комітет ВР, на даний момент, поки країна воює, ця організація “заточена” суто під заробляння грошей”, – зазначив він.
Депутати ставлять питання про повернення майна ТСОУ в державну власність.
ГО “Товариство сприяння обороні України” в 1991 році проголосило себе правонаступником радянського Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту (ДТСААФ) і таким чином продовжує розпоряджатися багатомільярдними активами радянського суспільства.
Нинішнього керівника ТСОУ Віктора Тимченка пов’язують із Ринатом Ахметовим. Син Тимченка є генеральним директором ахметовської компанії ДТЕК.
Чижмар зазначає, що протягом 25 років з моменту проголошення незалежності України ТСОУ справно отримує сотні мільйонів доходу щорічно, але навіть за останні 2 “військові” роки ніякої системної роботи з обороноздатності країни не було розпочато. Винятком є діяльність управління з військово-патріотичної роботи та сприяння територіальній обороні, яке з 2014 року контролюється вихідцями із самооборони Майдану. За два роки управління підготувало майже 15 тисяч осіб (військових і цивільних) і продовжує проводити тренування.
Джерело: ua.censor.net.ua