Повідомити новину

Поширити:

23 листопада в Міністерстві юстиції України повідомили про скасування рішення про державну реєстрацію права користування комплексом споруд Почаївської лаври за релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська лавра, що діє у складі УПЦ Московського патріархату.
Нагадаємо, державний реєстратор передав Почаївській лаврі до 2052 року у користування шість об’єктів цієї організації. Коли про це стало відомо, громадськість, депутати різних рівнів вдарили на сполох. За фактом неправомірних дій держреєстратора під час реєстрації права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври УПЦ Московського патріархату Головне управління Нацполіції в області розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні.
Водночас Міністерство культури України звернулося до Мін’юсту із заявою про скасування рішення про надання УПЦ МП права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври і притягнення держреєстратора до відповідальності.
До споруд Свято-Успенської Почаївської лаври належать Успенський собор, Троїцький собор, монастирські келії, архієрейський будинок, дзвіниця, надбрамний корпус.
«Комісія Мін’юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу керівництва Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, яке просило скасувати рішення про державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської лаври за релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська лавра», – повідомила перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова.
За її словами, члени комісії дійшли висновку, що реєстратор здійснив державну реєстрацію права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври (Успенського собору, Троїцького собору, монастирських келій, архієрейського будинку, дзвіниці, надбрамного корпусу) з порушеннями вимог чинного законодавства.
«Саме тому рішення про державну реєстрацію було скасоване, а державному реєстратору, який його здійснив, блоковано доступ до державного реєстру речових прав на нерухоме майно», — зазначила Сукманова.
Між тим, у Почаївській лаврі не вбачають в останньому рішенні якихось серйозних перепон. Принаймні про це написав на своїй сторінці у соціальній мережі керівник юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов. «Почаївська лавра й надалі перебуває у законному та правомірному користуванні братії чоловічого монастиря Української православної церкви! На сьогодні договір від 2003 року про користування спорудами (храми, дзвіниця, келії та ін.) Свято-Успенської Почаївської лаври за чоловічим монастирем УПЦ, є діючим і не скасованим.
Звертаю увагу: рішення Мінюсту про скасування державної реєстрації (вилучення із реєстру запису) про право користування на споруди Свято-Успенської Почаївської лаври не відміняє і не скасовує договір про користування від 2003 року. Водночас право користування, набуте до 2013 року, не підлягає обов’язковій державній реєстрації. Тому скасування такої державної реєстрації не позбавляє чоловічий монастир УПЦ права на користування спорудами Свято-Успенської Почаївської лаври.
Однак таке рішення Мінюсту може бути скасовано у судовому порядку!!!» – написав юрист.
На сайті лаври уже заявили про утиски з боку влади, мовляв, це призведе до «знищення чернецтва на території Західної України». А також, що скасування реєстрації права на користування Успенським і Троїцьким соборами, монастирськими келіями, дзвіницею, архієрейським будинком і Святими вратами загрожує позбавленням 200 ченців і 50 послушників місць проживання.
 
Ольга КУШНЕРИК