Повідомити новину

Поширити:

190010Працюючи над газетним матеріалом про війну на Донбасі, волонтерство та суспільну байдужість, зустрівся з волонтером Самооборони Майдану Тернопільщини Лілією Мусі хіною. Вона посвятила мене в деякі деталі своєї роботи. Тема виявилася цікавою і заслуговує на окрему публікацію. Адже в той час, коли більшість із нас просто забуває, що на сході іде кривава війна, Ліля з хлопцями трудиться, щоб допомогти нашим бійцям і наблизити перемогу.
– Лілю, літо в розпалі, гаряча пора, гаряче і у вашому штабі. Чим ви зараз займаєтеся, що готуєте для наших оборонців?
– Роботи, як завжди, багато. Нам просто не вистачає часу і робочих рук, тому принагідно хочу звернутися до всіх небайдужих тернополян: приходьте до нас і допомагайте, хоч на годину-дві. Що ж стосується теперішньої роботи, то зараз у розпалі збір трав, які ми згодом сушимо, ріжемо, упаковуємо і відправляємо на фронт. Частину трав’яних зборів відсилаємо за кордон. Українська діаспорі з радістю купує такі чаї, а виручені гроші йдуть на потреби воїнів. Хочу зазначити, що на початках наші хлопці скептично ставились до трав’яних зборів, проте, спробувавши, просять їх якнайбільше. Адже навіть після важкого бою кілька чашок чаю знімають втому і стрес, як рукою.
– Які ваші чаї користуються найбільшою популярністю?
Ми виготовляємо чотири види чаїв. “Бандерівський” є загальнозміцнювальним, покращує травлення, має приємний запах. “Сила рідної землі” – на основі липового цвіту, він є надзвичайно корисним, оскільки має жарознижувальні властивості. Складовими чаю “Спокій в хаті” є меліса, м’ята, а вони, як відомо, заспокоюють. Ще одна суміш трав поки що без назви. Ми використовуємо її, якщо у когось проблеми зі шлунком. І знову принагідно хочу звернутись до всіх свідомих краян, особливо з сільської місцевості. Якщо у вас є можливість, збирайте різні трави, з яких можна приготувати смачні та корисні чаї, і передавайте нам у Тернопіль. Або хоч дайте знати, що маєте великий запас сушених рослин. Ми знайдемо можливість їх забрати. Найбільше потребуємо цвіт липи, кропиву, м’яту, мелісу, звіробій, календулу, суничник, листя смородини, ромашку, подорожник та інші.
– Що ще, крім чаїв, виготовляють волонтери та їхні помічники, чим ще допомагають бійцям?
– Як я вже згадувала, спектр нашої роботи і допомоги надзвичайно широкий. Випікаємо пряники і виготовляємо декоративні віночки. Продаємо їх, аби мати гроші на різні потреби. Наприклад, купити нитки, щоб виплітати шкарпетки. Адже зима не за горами. Хлопці он бісером картини вишивають, а матеріали потрібно придбати. Ці картини ми переправляємо за кордон. До нас також звертаються люди і просять придбати ліки для колишніх бійців. Одна упаковка – 500(!!!) гривень. І це ще не найбільша ціна. Ми купували препарат, шість ампул якого коштували 8000 тисяч гривень. Повторюся, скоро зима, потрібно вже закупити протизастудні, протиалергійні ліки. Я розумію, що люди самі зараз бідні і не мають грошей. Але ж не всі… До того ж нам можна допомагати не лише фінансово. Просто приходьте у штаб і ви самі побачите, скільки тут різної роботи. Не налаштовуйтеся заздалегідь негативно, не вигадуйте різних причин, чому ви не можете цього зробити. Просто хоч на хвилю увійдіть у становище хлопців, які зараз на передовій. Хіба нам важче, ніж їм? Хіба нас бомблять і обстрілюють? Але ж вони там стоять для того, щоб східне пекло не стало нашим, західним. Я переконана, вони заслуговують на нашу увагу.
P.S. Штаб Самооборони Майдану Тернопільщини розташований за адресою: м.Тернопіль, вул.Грушевського, 1 (біля драмтеатру). Чи телефонуйте: (098)596-26-80 – Ліля, (067)381-44-99 – Роман.
Михайло УХМАН