Повідомити новину

Поширити:

Голова обласної ради Віктор Овчарук і заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Вонс зустрілися з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні: керівником Івано-Франківського відділення СММ ОБСЄ Давидом Піге та спостерігачем Денешем Деканом.
Ключовими темами обговорення стали загальна ситуація з безпекою в області, зокрема, що стосується можливих диверсійних чи провокативних дій, вчинених зовнішніми силами, діяльність радикальних груп тощо, а також питання реабілітації та підтримки учасників бойових дій, виконання Закону про освіту (стаття 7) та його можливий вплив на національні меншини в області.
– Переконаний, що ніяких проблем, напруження чи ще якогось негативу мовна стаття Закону «Про освіту» не несе. Навпаки, вона усуває існуючу дискримінацію національних меншин в частині доступу до вищої освіти і забезпечує рівні умови для них у здобутті повної загальної середньої освіти. Діти представників нацменшин, які проживають компактно, стають заручниками свого мовного середовища, що не притаманне переважній більшості території України. Вони не можуть скласти зовнішнє незалежне оцінювання з української мови, а відтак, отримати вищу освіту, потрапити на державну службу чи обіймати інші важливі посади в органах місцевого самоврядування та органах державної влади. Такі тенденції є вкрай тривожними, й Україна не може не реагувати на них, адже йдеться про освітні шанси дітей, які є громадянами нашої держави, а також про забезпечення їхнього конституційного права на працю, закріпленого у статті 43 Конституції України.
Вирішити проблему з низьким оволодінням державною мовою у дітей, що є представниками нацменшин в Україні, можливо лише через збільшення частки викладання предметів українською мовою, – зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук.
Ігор Вонс теж поінформував гостей, що  суспільно-політична ситуація в області стабільна, ситуацій, які би слугували сигналом для занепокоєння, немає:
– Сьогодні прояви міжетнічної, міжрелігійної чи політичної ворожнечі моніторяться та контролюються. Але, водночас, ми завжди раді допомозі й готові до співпраці. При цьому, ми раді формуванню позитивного іміджу області на міжнародній арені, – зауважив Ігор Вонс.
Зі свого боку представники моніторингової місії підкреслили, що Тернопільська область – це спокійний патріотичний регіон, у якому керуються демократичними та європейськими цінностями. Також вони висловили сподівання на подальшу співпрацю та домовилися зустрічатися з керівниками окремих структурних підрозділів особисто, щоб краще ознайомитися із ситуацією в краї за різними напрямами.