Повідомити новину

Поширити:

 
211235-річна тернополянка через інтернет-мережу подала оголошення про продаж ноутбука. Невідомий зателефонував до жінки в неділю. Швидко сторгувалися, домовилися про зустріч. Чоловік оглянув техніку й вирішив її придбати. Гроші перевів  на картку. Жінка отримала підтверджуючу смс-ку про зарахування 4300 гривень на рахунок та віддала ноутбук покупцю. Однак, коли згодом намагалася зняти готівку в банкоматі, виявилося, що гроші не надходии, а надіслане смс – шахрайський трюк. Звернулася за допомогою до правоохоронців. За фактом шахрайства відкрите кримінальне провадження.
Вкотре у секторі комунікації ГУ НП в області нагадують: торгуйте та купуйте в інтернеті безпечно. Не довіряйте незнайомцям свої рахунки, продавайте накладним платежем, а при зустрічі краще одразу отримати готівку за товар або ж одразу перевірити, чи зараховані гроші на картку. Не довіряйте смс-повідомленням!
Потерпіла від шахраїв ще одна тернополянка. 22-річній дівчині зателефонував псевдопрацівник банку, начебто під приводом поновити захисні дані картки, мовляв, система зафіксувала спроби зламати пін-код картки. А та, не підозрюючи лихого, повідомила усю конфіденційну інформацію щодо банківського рахунку. В результаті, з картки зникла уся готівка – 6200 гривень.
Варто пам’ятати, що банк ніколи не запитуватиме у клієнта персональну інформацію, адже вона багаторазово дублюється. Якщо навіть її буде втрачено, у банку завжди є резервна копія. Працівники фінансової установи за допомогою мобільного зв’язку ніколи не проводять операції щодо зміни паролів, переказу коштів чи продовження строку дії картки.