Повідомити новину

Поширити:

020811За час роботи 4 сесії 8 скликання Верховної Ради України, де Тернопільщина представлена п’ятьма мажоритарними депутатами, було зареєстровано та ухвалено багато законодавчих ініціатив. Актуальними питаннями для депутатів залишалися розвиток економічної діяльності населення, інфраструктури, села та міста, захист соціально незахищених верств населення тощо.
Найактивнішим серед тернопільських депутатів, за аналітичними дослідженнями сайту Верховної Ради України, є народний депутат від ВО «Свобода» Михайло Головко. Він зареєстрував близько 35 проектів законів України, покликаних задовольнити соціально значущі проблеми. За результатами аналітики можна впевнено стверджувати, що Михайло Головко – найактивніший депутат від Тернопільщини, адже жоден із депутатів-мажоритарників нашої області  не зареєстрував та не сприяв ухваленню стількох законопроектів, як він (Т.Пастух – 10 законопроектів, Т.Юрик – 12, О.Барна – 14, М.Люшняк – 21). У вільний від засідань ВРУ час народний обранець проводить зустрічі з громадою на виборчому окрузі, а також опрацьовує їхні звернення, в яких найчастіше люди звертаються з проблемами, що стосуються соціального захисту зі сторони держави і зростання цін на енергоносії та інші комунальні послуги.
Ще з лютого нинішнього року Михайло Головко вимагав належно профінансувати заклади професійно-технічної освіти, зареєструвавши з цією метою відповідні законопроекти (3830-5,3831-5). Адже відомо, що теперішня політична еліта своїми некомпетентними діями передала утримання закладів профтехосвіти на місцеві бюджети у зв’язку із децентралізацією. Це призвело до зростання заборгованості перед вчителями області та за комунальні послуги. Лише недавно за наполегливої роботи народного депутата від ВО «Свобода» Михайла Головка для Тернопільської області було виділено необхідні кошти у розмірі близько 7 млн. грн.
Разом з усіма депутатами, що представлені у Верховній Раді від ВО «Свобода», зареєстрував постанову щодо відставки тодішнього Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, робота уряду якого була визнана незадовільною ще раніше, та вимагав її прийняти.
«Із визнанням Верховною Радою України 16 лютого 2016 року роботи уряду незадовільною виникає необхідність розгляду питання щодо відставки Прем’єр-міністра України Яценюка Арсенія Петровича», – висловив позицію ВО «Свобода» Михайло Головко.
«Наша політична сила уже не перший раз декларує необхідність щорічного загального фінансування державою стимулювання та реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки суб’єктів малого і середнього підприємництва», – прокоментував Михайло Головко зареєстрований ним законопроект (№ 4440 від 14.04.2016 р.) про стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу.
Медичні працівники на полі бою роблять усе необхідне для відновлення життєвих функцій усіх поранених. Далі відповідно до складності та характеру поранення їх направляють до спеціалізованих лікувальних центрів. Для евакуації поранених часто доводиться використовувати санітарні машини, коли повітряні напрямки заблоковано, або вертольоти, щоб доставити потерпілого до найближчого лікувального закладу швидко. Наступним етапом лікування, з огляду на складність поранення, може бути хірургічне втручання, а за відсутності кваліфікованих спеціалістів бійців АТО необхідно доправляти до іноземних клінік. Для реалізації цих кроків ВО «Свобода» та Михайло Головко розробили певний механізм фінансування з державного бюджету, представлений у законопроектах 4443 та 4445 щодо лікування бійців АТО.
Нині в сільській місцевості проживає близько 13 млн. 175 тис. осіб, що становить 31% всього населення України. Основна частина населення сільської місцевості зайнята в агропромисловому комплексі, який виконує функцію продовольчого забезпечення держави. Проте економічна політика останнього часу призвела до глибокої кризи села, сільськогосподарського виробництва, скорочення чисельності сільського населення.
Михайло Головко переконаний, що «зважаючи на надзвичайно високий потенціал сільського господарства в Україні, унікальне поєднання природнокліматичних умов та геостратегічного положення, наявність чорноземів, традицій у сфері землеробства, тваринництва, рослинництва, розвиток сільського господарства та сільських територій повинен стати одним із головних пріоритетів держави».
У законопроекті №4945 пропонується більш широке управління землями на місцях таким чином, що громада не тільки буде відповідальна за розподіл землі, а й сама вирішуватиме питання розширення власного населеного пункту, створення проектів такого розширення і прийняття безпосередньої участі в їх прийнятті. Фактично на місцях громади сіл, селищ та міст отримають широкі повноваження щодо утримання та використання свого земельного фонду.
Свого часу українські громадяни втратили величезні кошти від знецінення грошових заощаджень, поміщених в  період  до  2  січня 1992 року в  установи Ощадного банку СРСР. Але згідно з Конституцією ніхто не може бути позбавлений права на власні кошти. «Тому така державна заборгованість проводиться шляхом списання з рахунку власника в  рахунок погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг», – стверджує Михайло Головко у законопроекті № 4946 від 12.07.2016 р.