Селяни об’єднуються в кооперативи

Завдання кооперації – створення умов для забезпечення конкурентоспроможності одноосібників, прибутковості та стабільності їх господарств, а також створення робочих місць, покращення соціального розвитку українського села.

Як розповів начальник відділу агропромислового розвитку Бережанської районної держадміністрації Теодозій Нагірний, на Бережанщині нині діють п’ять  сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК): багатофункціональний кооператив «Кринички» с. Котів, молочний кооператив «Годувальниця» с. Біще, ягідний кооператив «Бережанський край», багатофункціональні кооперативи «Волошковий край» с. Волощина і «Млинок» с. Рогачин. У їх роботі задіяно більше 200 домогосподарств.

Кооперативи «Бережанський край» та «Кринички»  вирощують малину, площа посадок якої цього року становить майже 17 га. Минулоріч у СОК «Бережанський край» обсяг реалізації продукції становив більше 67 т. СОК «Кринички» займається також наданням послуг з обробітку землі, виготовленням паливних брикетів,  а також переробкою воску та підготовкою повноцінних кормів для громадського тваринництва.

Молокоприймальний пункт молочного кооперативу «Годувальниця» с. Біще оснащений найсучаснішим обладнанням, яке дає змогу зберігати молоко, визначати його якість та реалізовувати як висококондиційну і якісну продукцію. Підібрані земельні ділянки під створення культурних пасовищ – поліпшених пасовищних угідь – дадуть змогу забезпечити високу продуктивність тваринництва. Обсяг реалізованого через СОК молока у 2017 році  становив близько 52,5 т. У Волощині багатофункціональний кооператив «Волошковий край» розпочав повноцінну діяльність із 2018 року, займається вирощуванням овочевих та ягідних культур. Кооператив «Млинок» у с. Рогачин вироблятиме борошномельну та круп’яну продукцію – за кошти членів кооперативу цьогоріч закуплено млин. Буде також придбано екструдер і подрібнювач кормів. В с. Куряни відкрито молокоприймальний пункт із сучасним обладнанням, що дасть змогу зберігати молоко й визначати його якість.

У Бережанському районі затверджена й діє Комплексна програма розвитку агропромислового комплексу району на 2016–2020 роки. За цією програмою для фінансової підтримки й розвитку кооперативів району на придбання сучасної поливної системи спрямовано та використано 50 тис. грн, а з обласного бюджету – 165 тис. грн, які використано на придбання системи поливу, часникосаджалки, мотообприскувачів, причепа до трактора й охолоджувача молока. Упродовж 2016–2017 років з обласного та районного бюджетів для фінансової підтримки кооперативів одержано близько 215 тис. грн.

 

Тетяна БІДЗІЛЯ, м. Бережани

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*