Руслан МАКСИМІВ: «Наше завдання – облаштувати інфраструктуру і створити нові робочі місця у Зборівській громаді»

Бюджет Зборівської об’єднаної територіальної громади на 2018  рік становить 39 млн гривень. Кошти спрямовані на розвиток соціальної інфраструктури у населених пунктах громади, зокрема на освіту, культуру, спорт та інші сфери. Про пріоритетні напрямки роботи і заплановані на цей рік проекти розповідає голова Зборівської міської об’єднаної територіальної громади Руслан Максимів.

«Передача землі у власність відкриває нові можливості перед громадами»

– Цього року уряд погодив механізм передачі об’єднаним громадам у власність землі, що за межами населених пунктів. Відтак, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів обласні держгеокадастри без погоджень із ОТГ не зможуть розпоряджатися земельними ділянками, котрі перебувають за межами громад. Які перспективи відкриває це перед об’єднаними територіальними громадами?

– Це необхідно для всіх об’єднаних громад. Адже є велика проблема щодо земель за межами населеного пункту. Аграрії і недобросовісні підприємці обробляють, використовують їх подекуди незаконно. І фактично, ми, як орган місцевого самоврядування, не можемо вплинути на це, хоча доходи надходили у місцевий бюджет. Нововведення дасть можливість виставити на аукціон земельні ділянки, які обробляють незаконно. Це значно збільшить доходи до місцевого бюджету. Особливо це стосується земель під господарськими дворами. Після розпаювання ферм не всі люди оформили ділянки. Відтак, зможемо вирішити це питання дистанційно – людям не треба буде їхати до Тернополя, всі документи можна буде оформити через Зборівську міську раду.

«Освітня сфера – це пріоритетний напрямок нашої роботи»

– Перейдемо до теми розбудови інфраструктури у Зборівській об’єднаній громаді. Які проекти втілені і заплановані в освітній сфері?

– Якщо говорити про проекти, які реалізовані після утворення громади, у Зборівській загальноосвітній школі   І–ІІІ ступенів №2 перекрили дах. Кошти були надані за сприяння народного депутата України Тараса Юрика, частину фінансування спрямували із міського бюджету. Дах був в аварійному стані. На сьогодні роботи завершені. Також в селі Плісняни були замінені всі вікна у школі. В освітній сфері буде втілено багато проектів, зокрема, це – енергоощадні й інші заходи. У Зборівській гімназії імені Романа Завадовича  плануємо здійснити капітальний ремонт підлоги. У цій гімназії плануємо зробити також спортзал.

– Відомо, що на території громади активно встановлюють ігрові майданчики. Це – своєрідні зони дозвілля для жителів громади? 

– Так, ці роботи ми почали ще минулого року. За сприяння народного депутата Тараса Зиновійовича цього року ми встановили ще один дитячий майданчик в Зборові, на місці, де розташовано 9 багатоповерхівок. В подальшому будемо встановлювати їх у населених пунктах нашої громади, в селах, де багато дітей.

– Цього року на території громади будуть облаштовані світлодіодні пішохідні переходи?

– Так, торік ми встановили такий пішохідний перехід у Зборові. Цього року, також за сприяння народного депутата Тараса Юрика, з державного бюджету були спрямовані кошти на встановлення ще 7 світлодіодних пішохідних переходів. Один із них буде на сонячних батареях. Інші будуть живитися від вуличного освітлення.

«В контексті утворення робочих місць дуже важливим є кооперативний рух»

– Поговоримо про бюджет громади на 2018-й. Які пріоритетні напрямки роботи на цей рік? 

– До нашої громади належать 16 сільських рад, 38  населених пунктів. До нас переходить велика частка організацій, підприємств. Це стосується освітньої галузі, культури. Ми вже проголосували за утворення управління, яке об’єднуватиме освіту, культуру та спорт. Тому на сьогодні прийнятий на посаду керівник, який напрацьовує юридичну базу. Згідно із законом, ми маємо перейняти всі об’єкти, які наразі розміщені на території району і є власністю району. Після цього будемо бачити, скільки потрібно працівників з різних сфер. До кожного населеного пункту треба підходити індивідуально, залежно від кількості і вікової категорії населення.

– Які проекти будуть втілюватися в медичній сфері?

– На території колишньої Оліївської сільської ради є амбулаторія. Оліїв – це великий населений пункт. Дуже важливо, щоб там була амбулаторія. Уже перекрили дах приміщення, замінили вікна,  на черзі – внутрішні ремонтні роботи. Працюємо над виготовленням проектно-кошторисної документації.

– Які першочергові завдання ставите перед собою щодо розвитку громади?

– Насамперед – це співпраця із нашими населеними пунктами. Потрібно попрацювати як з населенням, так і з підприємцями, які готові прийти в нашу громаду і займатися підприємницькою діяльністю. Будемо максимально сприяти і підтримувати процес утворення нових робочих місць. В цьому контексті дуже актуальним є розвиток кооперативного руху. На території нашої громади є кооператив «Файна поляна». Такі кооперативи хочемо створити в різних населених пунктах. Але, звичайно, потрібна активність людей, які хотіли би цим займатися. Необхідно надати людям земельну ділянку, щоб вони розпочали діяльність. Нововведення щодо передачі  землі у власність громади дасть нам можливість підтримати кооперативний рух. Будемо максимально допомагати ініціативним людям, які дійсно зацікавлені в розбудові і розвитку інфраструктури громади.

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*