994Представники п’ятнадцяти країн світу були учасниками чемпіонату Європи з гирьового спорту. Такі змагання проходили у місті Порто (Португалія). Перше місце і звання чемпіона Європи здобув на турнірі тернополянин, майстер спорту України Роман Порохняк.
Спортсмен виступав у дисципліні одноборство (поштовх довгим циклом), яка вважається найважчою вправою у гирьовому спорті, і, виконавши 40 поштовхів, став переможцем у ваговій категорії до 65 кг.
Також Роман взяв участь у змаганнях естафети. П’ятеро учасників від кожної країни по черзі виконують поштовх довгим циклом упродовж двох хвилин. Наша команда здобула у цьому виді друге місце, поступившись італійським спортсменам.
Зате у загальнокомандному заліку, за підсумками усіх видів, збірна України посіла перше місце. Срібними призерами стали італійські спортсмени, на третьому місці – команда Ізраїлю.
Роман Порохняк є студентом факультету фізвиховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, тренери – Петро Багрій та Сергій Корнієнко.
Додамо, що паралельно з цим турніром у Порто відбувся і чемпіонат Європи з гирьового спорту серед ветеранів. У віковому дивізіоні 55-59 років у вправі «довгий цикл» переможцем став відомий тернопільський гирьовик і тренер Петро Багрій.