Повідомити новину

Поширити:

Вчора працівники Управління ДСНС України у Тернопільській області провели тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної пожежі на 16-поверховому багатоквартирному житловому будинку на бульварі Вишневецького, 4 у Тернополі.
Згідно з тактичним задумом, близько 10:00 внаслідок короткого замикання електромережі в одній з квартир, на 10-му поверсі будівлі виникла пожежа. На той момент у помешканні перебував лише його власник, який і зателефонував до «Служби порятунку 101» та повідомив про подію. Одразу ж після отримання повідомлення про пожежу працівники оперативно-диспетчерської служби направили до місця виклику підрозділи Тернопільського гарнізону та сповістили працівників оперативно-координаційного центру, оперативну групу Управління, «Екстрену медицину катастроф», підрозділи національної поліції, РЕМу, водоканалу та інші служби.
Рятувальники, що першими прибули до місця події, підтвердили факт пожежі на 10-му поверсі шістнадцятиповерхової будівлі. Існувала загроза перекидання полум’я на сусідні помешкання та поверхи, розташовані нижче і вище від місця загорання. За інформацією, отриманою від мешканців будинку, на верхніх поверхах (з 11-й по 16-й) могли перебувати люди. Для їх евакуації і рятування потерпілих було залучено ланку газодимозахисної служби. Після знеструмлення будівлі працівники ДСНС здійснили оперативне розгортання з прокладанням магістральних ліній. Газодимозахисники провели оперативну перевірку на дев’ятому поверсі та в складі ланки ГДЗС подали ствол на гасіння пожежі десятого поверху з одночасним рятуванням людей. З допомогою автодрабини з висотою підйому 30 метрів, з метою запобігання перекидання полум’я на вищі поверхи, бійці ДСНС проклали рукавну лінію на гасіння пожежі ззовні будинку. Додатково, пошуково-рятувальним відділенням проведено розвідку з 11-го по 16-й поверхи, а також перевірено технічні поверхи й дах будівлі та через віконні отвори, ліфтові шахти забезпечено димовидалення.
Завдяки злагодженим діям бійців ДСНС пожежу, на площі 56 м.кв вдалося оперативно локалізувати та ліквідувати. Одночасно з гасінням пожежі вогнеборці провели рятування людей з верхніх поверхів будівлі та організували евакуацію мешканців нижніх поверхів, яких сходовою кліткою, використовуючи резервні маски, для захисту органів дихання вивели чисте повітря. Потерпілих, евакуйованих із непридатного для дихання середовища передано працівникам екстреної медичної допомоги.
За даними сайту управління ДСНС України у Тернопільській області, навчання проводились з метою ефективного використання пожежно-технічного та пристосованого обладнання, швидкого реагування на зміни обстановки, відпрацювання взаємодії з іншими службами, вдосконалення навиків з гасіння пожеж в будівлях підвищеної поверховості. Загалом, до гасіння умовної пожежі було залучено 7 спецавтомобілів ДСНС та 35 чоловік особового складу.
Як зазначив керівник навчань, заступник начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації полковник служби цивільного захисту Юрій Берестецький, особовий склад Тернопільського гарнізону із завданням впорався. Всі працювали злагоджено. Поставлені перед підрозділами ДСНС завдання відпрацьовані в повному обсязі. І хоч, це не реальна пожежа, а лише тренування, рятувальники викладались на повну силу, адже вони, як ніхто інший усвідомлюють, що від здобутих навиків, в реальній, бойовій обстановці, коли відлік часу йде на секунди, залежить збереження життя і майна громадян.