Рідкісна книга не стала контрабандою

Співробітники управління СБУ в області передали до Музею книги і друкарства України раритетний примірник – Часослов (Шестидневник) XVIIІ століття, що має велику культурну цінність.

Рідкісне видання правоохоронці вилучили у жителя Тернопільщини, який у квітні 2017 року намагався вивезти його у Польщу для збуту іноземним колекціонерам. Під час перетину пункту пропуску «Рава-Руська» оперативники спецслужби вилучили у зловмисника унікальний стародрук, який він спробував приховати від митного контролю у багажнику автомобіля.

Вилучений фоліант був надрукований у 1762 році друкарнею Троїцько-Іллінського монастиря в Чернігові. Книга містить 324 аркуші друкованого тексту та численні гравюри. Шкіряна обкладинка прикрашена тисненням «Розп’яття» у круглій орнаментній рамці.

За висновками експертів, Часослов є рідкісним зразком книгодрукарського мистецтва – окрім вилученого примірника книги фахівцям відомо про існування лише двох інших її примірників. Один з них зберігається у сховищах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, а другий – у Москві. Втрата стародруку завдала б непоправної шкоди культурній спадщині України, повідомили у прес-службі УСБУ в області.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*