Претенденти на присудження обласних премій в галузі культури

16 липня у приміщенні Тернопільської обласної ради під головуванням заступника голови Тернопільської ОДА Юрія Юрика і заступника голови Тернопільської обласної ради Любомира Крупи відбулося засідання комітету з присудження обласних премій в галузі культури за підсумками 2017 року.

Начальник управління культури Тернопільської ОДА Григорій Шергей розповів про творчі здобутки кандидатів, які претендують на здобуття премій в десяти номінаціях. Після обговорення і зауваг членів комітету до другого туру, який відбудеться у серпні 2018 р., допущені:

«Етнографія і музейна справа» – ім. Володимира Гнатюка: Володимир Окаринський за книгу «Тернопіль: місто, люди, історія (від давнини до 1991 року)».

«Краєзнавство» – імені Петра Медведика:

Сергій Синюк за книгу «Тисячоліття волинської книжності»;

Володимир Чистух за книгу «Завалівське коріння Блаженнійшого Любомира Гузара».

«Література» – імені Богдана Лепкого:

Сергій Лазо за книгу «Просто неба. Антологія сучасної грузинської поезії» (перекладач та упорядник);

Василь Тракало за роман «Колонія».

«Твір для дітей та юнацтва» – імені Іванни Блажкевич: Надія Гербіш за книгу «Мене звати Мар’ям».

«Театральне мистецтво» – імені Леся Курбаса:

Борис Репка за майстерне виконання ролей останніх років – Андрія («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Петра («Наталка Полтавка» М.Лисенка), Степана  («Шаріка, або Кохання січового стрільця») Ярослава («Гуцулка Ксеня» Я. Барнича);

Михайло Безпалько, за творчий доробок останніх років – ролі у виставах «Гуцулка Ксеня», «Кохання січового стрільця», «Ніч перед Різдвом» та у фільмі «Старий і мімоза».

«Образотворче мистецтво» – ім. Михайла Бойчука: Володимир Якубовський за серію робіт «Моя Україна».

«Музичне мистецтво» – імені Соломії Крушельницької:

Василь Феленчак за музичні програми патріотичного спрямування;

чоловічий вокальний квартет «Акорд» (Володимир Футорський, Володимир Гапій, Ярослав Якимчук, Андрій Затонський) за вокальну програму  «З любов’ю до пісні».

«Публіцистика» – імені Ярослава Стецька:

Наталія Гамера за серію опублікованих у лановецькій районній газеті «Голос Лановеччини» в 2015-2017 роках публіцистичних матеріалів про захист незалежності та цілісності України в зоні АТО і благородні дії волонтерів – наших земляків;

Тетяна Дігай за книгу «Час дефіле. Літературна критика: рецензії та відгуки на твори  сучасної української поезії та прози 2012-2015 років».

«Журналістика» – імені Володимира Здоровеги:

Михайло Ухман (журналіст, учасник бойових дій в зоні АТО) за статті в постійній рубриці «З передової» газети «Свобода»;

Анатолій Крохмальний  за створення публіцистичного фільму-спогаду «Життя на чистовик» (з нагоди вісімдесятиріччя від дня народження художника, скульптора, сценографа, заслуженого діяча мистецтв України Казимира Сікорського).

«Архітектура» – імені Георгія Пінзеля: архітектори Олег Головчак, Ігор Гордій, Михайло Кичко (автори ідеї і члени редакційної колегії) за книгу «Архітектори Тернопілля».

На номінацію «Декоративно-ужиткове мистецтво» (премія імені Ярослави Музики) вчасно оформлених подань не надійшло.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*