Повідомити новину

Поширити:

18006У 2016 році в Україні змінили правила сплати податку на нерухомість. Для того, щоб уникнути нарахування штрафів і не переплачувати через помилки у повідомленнях фіскальних органів, українцям слід пам’ятати про три ключові питання, що стосуються зміненої процедури оподаткування.
Про це повідомляє delo.ua
Що робити, якщо повідомлення про сплату податку не прийшло?
У платника податків є два варіанти: або не вживати ніяких дій, або з’явитися в фіскальну службу за місцем прописки із заявою та копіями правовстановлюючих документів.
Оскільки відповідальність за нарахування податку несе Державна фіскальна служба, то добровільна неявка штрафними санкціями не загрожує. У разі, якщо з нерухомістю відбуватимуться якісь зміни, інформація про це потрапить до реєстру, і ДФС має право донарахувати зобов’язання за останні три роки.
Який останній термін сплати податку?
ДФС зобов’язана відправити податкові повідомлення до 1 липня. Однак часто зустрічається інформація, що останній день сплати податку – 28 серпня, це не є точним. Відлік 60 днів починається з дати отримання власником нерухомості повідомлення.
Після того, як ДФС направила лист платнику податків, отримати його на пошті може тільки особисто адресат або уповноважена ним особа за нотаріальним дорученням. Якщо з яких-небудь причин людина не змогла отримати лист, пошта повинна відправити його назад в ДФС. У цьому випадку відлік 60 днів для сплати податку почнеться з дати повернення листа фіскалам. Тому, якщо громадянин знає, що лист прийшов, але отримати його він не зміг, слід звернутися в ДФС за місцем прописки і отримати податкове повідомлення. Зробити це можна самостійно або за нотаріальним дорученням.
Оскільки податкове зобов’язання вже нараховане, неотримання повідомлення не звільняє від сплати податку. У разі несплати відповідної суми в бюджет після закінчення 60 днів, ДФС починає нараховувати штрафні санкції.
Що робити, якщо є сумніви в сумі нарахованого податку?
У повідомленнях часто можуть бути арифметичні помилки. Крім того, в розрахунок також можуть бути включені об’єкти, які, наприклад, продані. При цьому податкове повідомлення не містить ні адреси, ні самого розрахунку, що ускладнює перерахунок. Тому обов’язково необхідно перевірити і перерахувати суму податку. При виявленні будь-яких помилок слід одразу ж звернутися в ДФС із копіями документів. Вона зобов’язана прийняти їх до уваги, перерахувати податок і виписати нове податкове повідомлення. Платник податків може платити тільки ту суму, в якій він упевнений, оскільки повернути зайво сплачену суму вкрай складно.